Skocz do zawartości

318i- czyszczenie przepustnicy, krokowca.


sedzia23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ma ktoś jakiś poradnik najlepiej ze zdjęciami jak dobrać się do przepustnicy, krokowca w celu przeczyszczenia ?

Byłem dziś na kompie i sonda jest ok, przynajmniej prawidłowe wartości pokazuje, zero błędów jakichkolwiek.

Z tego co wiem to silniczek krokowy mam pod kolektorem ssącym, czy dużo roboty jest z demontażem i ponownym założeniem ?

Na dniach wymienię przewód gumowy odmy i sprawdzę filtr do którego idzie owy przewód.

Pacjent to e36 / 318i / 95 rok/ m43

 

Proszę wpisywać model auta w tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m43 krokowiec jest pod kolektorem a dokladniej to 1 czescia kolektora. By go wyciagnac niestety musisz sciagnac gore. By to zrobic: sciagasz przewod gumowy od przeplywki taki z 3 wyjsciami razem z przewodem od krokowca po czym odkrecasz 2 nakretku przy odmie po czym zostaja ci 3 (w moim przypadku 2) sruby. Jedna z przodu, druga od gory i trzecia od tylu. Jak odkrecisz to ostroznie bo od krokowca idzie drugi wąz do kolektora z tylu. Jak wyczyscic krokowiec? Ja wzialem benzyne i maly pendzelek zalalem krokowiec przeczyscilem po czym wysuszylem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa :

http://img.ec24h.pl/auto-voll/tmp/6/6/5/1/przewod-gumowy-oryginal-bmw-bbf0.800x600-s.png

 

Przymierzam się także do wymiany węża nr 3.

Z tego co zauważyłem wąż nie ma na swoich końcach żadnych spinek, obejm, czyli rozumiem, że normalnie da się go ściągnąć..

Czy jak będę zakładał nowy wąż to dołożyć obejmy na śrubę, czy nie ma takiej potrzeby ?

 

Druga sprawa Filtr odmy nr 1 na rysunku, nowy koszt około 150 zł.. wiadomo że na lepsze by wyszło jak bym zmienił na nowy bo z tego co wiem to 260 tys km bez wymiany filtru. Czy można go rozkręcić i wymyć w benzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.