Skocz do zawartości

E39 Nie dzialajace guziki, mala navi.


mazigt1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,to jest moj pierwszy postna tym forum,

mam problem z moim bmw 540 IA 99r

Radio dziala, mozna przerzucac stacje oraz podglaszac za pomoca guzikow w kierownicy, lecz zadne guziki na panelu przy wyswietlaczu nie dzialaja..

Co moze byc tego przyczyna?

Sprawdzialem juz bezpieczniki, wyciagalem caly ten panel z wyswietlaczem i rozbieralem.. wszystko wyglada normalnie, nie ma przepalonych sciezek itp..

Gdzie moze lezec wina niedzialajacych guzikow?

Dodam, ze mam zmieniarke w bagazniku i swieci dioda od niej na panelu radia.Co ona sygnalizuje?

Jezeli ktos ma jakis pomysl, to prosze o pomoc :) dzieki

Edytowane przez mazigt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabiałem podobny temat kilka tygodni temu. Wszystko działało włącznie z podświetleniem i potencjometrem a przyciski nic.

Ja mam inną wersję niż Ty więc nie wiem czy to Ci pomoże.

Wyciągnąłem cały panel rozkręciłem go i najzwyczajniej okazało się, że jedna wtyczka dwu- pinowa się rozłączyła.

Nie wiem jakim cudem, że stało się to od tak ale jednak to było przyczyną.

Wszystkie wtyki podociskałem skręciłem podłączyłem i działa wszystko prawidłowo do tej pory.

Mam nadzieję, że to Ci coś pomoże.

Pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tego niestety Ci nie powiem. Na szczęście nie musiałem tak głęboko zaglądać. Abyś miał lepszą diagnozę proponuje Ci abyś podmienił z jakimś znajomych te navi i sprawdził czy Twoja będzie działać u niego czy nie. W ten czas będziesz wiedzieć gdzie leży przyczyna. Nie ma sensu kopać jeżeli nie masz pewności czy to komp czy też przewody.

Ja tak zrobiłem i wtedy wiedziałem, że moje OBC nie działa prawidłowo i nie miałem skrupułów go rozkręcać itd bo wiedziałem, że i tak czeka mnie wymiana. Ale na szczęście obyło się bez tego...

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.