Skocz do zawartości

530d e60 wibracje silnika podczas jazdy


rafal_8_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Posiadam BMW e60 530xd 231km skrzynia manualna.

Od jakiegoś czasu borykam się z dość dużym problemem wibracji/rezonansu w jaki wpada cały samochód.

Rzecz ta dzieje się tylko w przypadku gdy podczas jazdy z prędkością powyżej 60km/h wrzucę luz. wtedy gdy obroty silnika spadną do 700-800 na całej karoserii czuć mocne wibracje aż do momentu wychamowania samochodu.

Natomiast gdy podczas zwalniania wrzucę bieg wibracje ustają całkowicie. Wciskanie sprzęgła nic nie zmienia oraz dodawanie gazu w takim wypadku lekko zmniejsza te wibracje jednak nie ustępują całkowicie. Wibracje najprawdopodobniej pochodzą od silnika ponieważ robiłem test i gdy silnik jest wyłączony samochód osiąga taka prędkość i nic się nie dzieje.

Co to może być?? jedyna rzecz jaka mi przyszła do głowy to sterowanie podciśnieniowe poduszek jednak po spr wydaje się że działa poprawnie.

Z góry dziekuję za pomoc

 

*dodam jeszcze że wymienione zostało koło pasowe, koło dwumasowe, sprawdzone poduszki pod silnikiem, łącznik wału, podpora wału( chociaż guma jest w dobrej kondycji natomiast łożysko delikatny luz ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witaj oprocz tych przyczyn bo rowniez borykalem sie przez pol roku z tym problemem sprawdz maglownice, moja byla nieszczelna i tak trzeslo jak w starym zuku cala buda, pod tylkiem bylo czuc, na kierownicy, pod nogami, ogolnie wszedzie. czy to na luzei czy w czasie jazdy, od jej ponownej regeneracji zero wibracji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą maglownicą to ciekawe. Jak ją w takim razie sprawdzić? w zawieszeniu nic nie stuka. POdczas przyspieszenia nie czuć wibracji chyba że jest to spowodowane tym iż te drgania niweluje silnik. ostatnio zauważyłem że zaczyna się to jednak od prędkości około 80 na godzinę. Może to półosie przednie ?? Tylko czy one by też nie drgały podczas przyspieszenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.