Skocz do zawartości

silnik v8 a skrzynia biegów od 6 cylindrów


wielkabiesiada

Rekomendowane odpowiedzi

tak bedzie 5 biegów przy v8... po co mi taka rzeźba? takimi słowami sugerujesz ze nie będzie to dobrze zrobione? co będę ściemniał, cena i dostępność części jest na pierwszym miejscu. to jak wie ktoś jak wytrzymałość ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mówisz o manualu? Moim zdaniem żadnych problemów nie będzie z samą skrzynią. Ważne jakie sprzęgło. Poza tym jak będziesz miał konkretny model na oku, to sprawdź w sieci jakie parametry wytrzymuje według producenta i wtedy będziesz dokładnie wiedział czy wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz jezdzic na emeryta bedzie ok

Jak bedziesz jednak chcial pobudzic czasem to V8a z tego zalozenia wychodze bo po co ci innaczej taki silnik ? to watpie osobiscie by sprzeglo i reszta ze 6 cylindrowki to pociagnela no chyba ze wezmiesz z tych wiekszych modeli silnikowych ale gwarancji nikt ci nie da :)

Pamietaj ze skapiec placi czasem 2x zebys sie na tym nie przejechal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz jezdzic na emeryta bedzie ok

Jak bedziesz jednak chcial pobudzic czasem to V8a z tego zalozenia wychodze bo po co ci innaczej taki silnik ? to watpie osobiscie by sprzeglo i reszta ze 6 cylindrowki to watpie by dlugo to pociagnela no chyba ze wezmiesz z tych wiekszych modeli silnikowych ale gwarancji nikt ci nie da :)

Pamietaj ze skapiec placi czasem 2x zebys sie na tym nie przejechal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z V8 sprzęgło może nie wejść na wałek od skrzyni. Możliwe że będziesz nanosić okładzinę wzmocnioną na sprzęgło z R6.

Sprawdź na realoem czy nr sprzęgła się zgadzają w co wątpię. Bo pytanie czy docisk wytrzyma. A mogą być problemy.

 

Ja bym szukał skrzyni z v8 bo to jest rzeźba. Miał byś 6 bieg co jest super sprawą przy manualu i wsytko tak jak należy.

Sprawdź też czy flansza jest taka sama przy skrzyni bo nie wiem jak jest w v8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z tym się zgadzam. sprzęgło v8 nie podejdzie na wałek r6 potrzebna redukcja, flansza tez jest inna, także wymagana redukcja... pracu jest przy tym,.. zaoszczedzone moze 1000zl bedzie, nie duzo, ale za to duzo wiedzy .. teraz jestem na atapie poszukiwania koła zamachowego z manuala v8 moze ktos ma ? najlepiej dwie sztuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem tak, w tej chwili chyba 2 na allegro, jeden jakiś śmietnik, druga za 3000tys. to już dużo za dożo, a pyzatym mam w tej chwili dwa siloniki v8, jak jeden sie uda to łatwiej będzie z drugim cos sobie zrobić, aha, jeszcze jedna sprawa, czy wytrzyma ? już doszyłem do wniosku przeglądając internet ze wytrzyma, czy otorbiając silnik r6 ktoś zmienia skrzynie?? nie... wiec wytrzymuje większą moc, a 6 biegów fajna sprawa. zawsze te 20-30 km/h możesz sobie doregulować dyferencjałem odpowiednim,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może i skrzynia wytrzyma, może sprzęgło po wzmocnieniu wraz z dociskiem też, a czy wytrzyma przerabiana flansza?

Jak to będzie robione, przecież to nie domowej roboty "esiak" gdzie na oko dało rade wszystko poskładać i lata chodziło, trzeba to będzie wycentrować, odpowiednio wyspawać, pewnie jaja będą z mocowaniem rozrusznika jak zaczniesz kombinować z zamachem.

Jeśli masz odpowiedni sprzęt i umiejętności, może zaoszczędzisz trochę kasy, a jak dasz to komuś do roboty to nie wiem czy będziesz nawet ten tysiąc do przodu.

Przemyśl sprawę.

A skrzynię 6b jak szukasz, to nie ograniczaj się do allegro, poszperaj po OLX, może na zagranicznych serwisach, czasem ludzie sprzedają rarytasy za psie pieniądze nawet o tym nie wiedząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najwięcej jest w okolicznych szrotach, ludziach co ściągają angliki itd i nawet się nie ogłaszają. Ja kupiłem nigdy nie malowane drzwi za 150zł z szybą zamkiem w idealnym stanie i klapę tył za 100zł tak samo nie malowaną i bez żadnej ryski z teleskopami i kablami.

 

Warto poszukać jakieś osoby co ściąga auta i może się uda kupić skrzynię od V8 bo rzeźba będzie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.