Skocz do zawartości

e60 530d 2003r. kopci na czarno


siwek330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z moją e60;( Od pewnego czasu podczas dynamicznej jazdy widzę w lusterku dość spore chmurki czarnego dymu. Samochód ładnie przyśpiesza, błędów w kompie brak ale od wymiany oleju czyli jakiś 5tyś km musiałem dolać jednorazowo 0,5l oleju;/ Jest zalana Castrolem 5W40. Dodam, że nie wymieniłem niestety odmy i stąd pytanie czy to może być właśnie jej wina? Autko ma przelatane 305tyś. km i nigdy nie było z nim problemu. Turbo jeszcze oryginalne, skrzynia automat też nie ruszana. Ile w tym modelu wytrzymuje turbina oraz skrzynia? Puki co nic nie świszczy ale jednak pewna obawa jest z racji tego, że w e46 wytrzymała 270tyś. z tym, że z manualem. Proszę o jakieś sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lepiej udać się szybko do mechanika i wymienić turbo bo możesz mieć potem więcej problemów ja akurat miałem z tym problem i niestety na wymianie turba się nie skończyło co kilka tys km pojawiały się nowe usterki do dnia dzisiejszego gdzie samochód kręci rozrusznikiem i nie odpala niestety dalej się głowie co z tym zrobić hehe wiec wymiana turba kolego jak najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO jeszcze można zrobić sprawdz czy nie popiera wody z chłodnicy jeśli tak to uszczelka pod głowica jeśli nie to turbo najlepiej żebyś rozkręcił odme jeśli będzie zadużo oleju to masz gwarantowane turbo to samemu zrobisz i rozkręć zawór egr jeśli w przelotach znajdziesz olej to turbo do wymiany pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowicą odpada kolego , po wyparowaniu wody lub plynu wydziela sie bialy dym.

A olej w dolocie ma kazdy wlasciciel Diesla taki urok tych silników. Jesli moge doradzic to wymiana turba zakończy nie przyjemny czarny dymek z twojego podwójnego chromowanego wydechu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.