Skocz do zawartości

Na ustawionym rozrzadzie nie pali.E36 316i 1991r.


Sroczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum, i mam problem miałem okazje zamienić się za auto które już nie chciałem mieć i zamieniłem się za bmw.No i wyszło że ciężko pali na zimnym, a jak już po długiej próbie odpali to spada z obrotów szarpie telepie i gaśnie. Muszę go potrzymać na obrotach aby się rozgrzał i normalnie pracował. Jak jest rozgrzany to w miare równo pracuję coś tam czasami ruszą się obroty ale nie bardzo. Odpalam normalnie na benzynie instalacja gazowa to sekwencja podobno 3 generacja jakaś. Proszę o pomoc co to może być bo nie chcę wydawać na mechaników jeżeli to jakaś pierdoła czujnik czy coś. z góry dziękuję za pomoc :lol: Nagrałem filmik jak to wszystko wygląda. :mad2:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FlirJeCWigc

 

 

U mechanika stoi dwa tygodnie teraz na ustawionym rozrzadzie nie pali a na przedstawionym o ząbek pali Ale ciężko chodzi i gasnie. Help . Silnik to bodajze m43

Edytowane przez Sroczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwny przypadek, jaki stan świec/przewodów, cewka sprawna? był samochód podpinany pod komputer? Póki co mogę powiedzieć to to że miałem podobny problem tylko łatwiej odpalał, winnym był niebieski czujnik temp wody (odpowiada za sygnał do ecu czy silnik jest zimny czy ciepły oraz daje znać jaka mieszanka powinna zostać użyta) mi w tym przypadku samochód ciężko odpalał ze względu na zbyt ubogą mieszankę (mniej paliwa więcej powietrza).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalał ciężko, ale nie było czegoś takiego że sam gasł. Fakt obroty trzymały się mniej/więcej 500-700 co było dużo za mało, ale jako tako chodził. Sprawdź stan świec bo dzięki nim możesz ocenić czy mieszanka jest prawidłowa, jeżeli są czarne to znak że za uboga, jeżeli białe to za dużo benzyny, jeżeli szare to mieszanka jest stechiometryczna czyli taka jaka powinna być ( z tego co pamiętam proporcje powietrze benzyna powinno być 14/1 jak się myle niech mnie ktos poprawi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nadal stoi u mechanika bylem zobaczyc dzis co jest grane to wymienil przeplywke, swiece, czujnik temperstury mowi ze niby chodzil na zimnym i na cieplym jak przyszedlem i odpalilen ledwo co po czym za sekunde zgasl powiedzial ze nie wie o co chodzi bo wczoraj rzekomo jeszcze bylo ok i szuka dalej. Samochod odpalil jako tako i zaraz zgasl kurde nie wiem juz o co tam chodzi :mad2: pojde jeszcze jutro zobacze co wykminili... Zobacze przy okazji tą gume.

 

A i jeszcze powiedzieli mi ze nie moga sie polaczyc komputerem bo jakis blad wywala. Masakra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej dziwna sytuacja był przestawiony rozrząd, i mechanik mi powiedział że na przestawionym rozrządzie o jeden ząbek pali ale ciężko pracuje i gaśnie, a na ustawionym rozrządzie nie chce palić. Kable w porządku, świece wymienione paliwo dociera do silnika, przepływomierz okazał się sprawny. Został wymieniony czujnik temperatury, czujnik położenia wału podobno dobry, silniczek krokowy sprawdzony. Nie wiem nie rozumiem o co tam chodzi dlaczego on nie chce pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.