Skocz do zawartości

Oznaczenie spręzyn M-TECHNIK


sakqbest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak są oznaczone sprężyny M-TECHNIK 1 i M-TECHNIK 2 dla 530d touring (chętnie kupię)

Bo przeszukując allegro nie wiem jak mają wygladać.

Seryjne sprężyny wygladają tak:

http://s26.postimg.org/51tuxhbvd/29082014450.jpg

bilder uploaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując internet doszedłem do wniosku ze szare oznaczenie dla diesla to m-technik.. dobrze mysle??

ale interesuje mnie również co oznaczają czerwone... czy tojest m-technik 2 czy to są dla 4.4 benzyna/alpina/M5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - sprężyny to temat rzeka. Dość niezgłębiony temat. U mnie np w m-techniku e39 525D, sedan, manual sprężyny są maźnięte takim jakby różowawym kolorem.

Generalnie dobiera się to ściśle według VINu patrząc na silnik i wyposażenie. Szukając używek trzeba szukać jak najbardziej podobnego auta - pod względem wyposażenia, nadwozia no i oczywiście bezwzględnie identycznego silnikiem.

Nawet niektóre sklepy z częściami mają zagwozdkę z doborem właściwych sprężyn.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - sprężyny to temat rzeka.. Szukając używek trzeba szukać jak najbardziej podobnego auta - pod względem wyposażenia, nadwozia no i oczywiście bezwzględnie identycznego silnikiem.Pzdr.

Tak oczywiscie robie :8)

Ale wydaje mi się że sprezyny w M-Technik 1 i w M-Technik 2 sa takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropki czy maźnięcia nic nie znaczą, sprężyny(ori) do obniżonego zawieszenia jak sama nazw wskazuje będą niższe od standardowych - niewiele, dobrze jak weźmiesz standardową w rękę i z wymiarem szukaj niższych. a najlepiej zdecyduj się na nieori ale za to nowy, tańszy i łatwo zdobywalny zestaw obniżający od eibacha na przykład, pro kit mogę polecić :cool2: tak btw; ten piach oblepiony na fotce nie wygląda dobrze, jeśli to twoje amorki to również pomyśl o wymianie bo chyba lekko lecą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie popatrz za H&R OE Sport Springs, też świetnie pasują, dobrze kosztują a te zestawy zaczynają swoje obniżenie od bardzo niewielkich, wręcz niezauważalnych w prześwicie, przy czym wyraźnie zmieniają charakterystykę zawieszenia dzięki tzw progresom... nie, nie sprzedaję ich :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.