Skocz do zawartości

e 60 530 d spóżniona reakcja na pedał gazu


matthiasmoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem jest następpujący: niekiedy jak jadę ze stałą prędkością np.40 km/h i chcę przyspieszyć wciskam pedał prawie do końca i auto nie przyspiesza aż nagle redukuje i wystrzeli jak z katapulty. Mam wymienionych dużo części w czasie eksploatacji samochodu m in.:

nowa turbina (sterowana elektronicznie)

nowy sterownik AGR

wszystkie węze podciśnienia nowe

AGR wyczyszczony

Kolektory oba nowe

wtryskiwacze nowe

Nie wiem tylko czy przepustnica pracuje prawidłowo,może ona nie pracuje odpowiednio do otwarcia AGR (AGR podaje podciśnienie przy 4 mbar. sprawdzone pompą do podciśnienia).

Proszę o podpowiedzi, może ktoś mi to zdiagnozuje. Mieszkam 70 km od Wrocka

 

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem jest następpujący: niekiedy jak jadę ze stałą prędkością np.40 km/h i chcę przyspieszyć wciskam pedał prawie do końca i auto nie przyspiesza aż nagle redukuje i wystrzeli jak z katapulty. Mam wymienionych dużo części w czasie eksploatacji samochodu m in.:

nowa turbina (sterowana elektronicznie)

nowy sterownik AGR

wszystkie węze podciśnienia nowe

AGR wyczyszczony

Kolektory oba nowe

wtryskiwacze nowe

Nie wiem tylko czy przepustnica pracuje prawidłowo,może ona nie pracuje odpowiednio do otwarcia AGR (AGR podaje podciśnienie przy 4 mbar. sprawdzone pompą do podciśnienia).

Proszę o podpowiedzi, może ktoś mi to zdiagnozuje. Mieszkam 70 km od Wrocka

 

Pozdrawiam Maciej

Mam jeszcze jedno pytanie- jak sprawdzić czy przepustnica jest sprawna,pracuje prawidłowo, bo nieraz auto przy gaszeniu nie drgnie a niekiedy zatelepie całą budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a robiles moze adaptacje skrzyni ?

Ja przez 3 mc jezdzilem bardzo spokojnie po miescie i tez skrzynia zaczela zamulac. Wczoraj zrobilem adaptacje (stacyjka na 2 pozycje, wciskasz pedal gazu na 30 sek do pozycki kick down, po tym wciskasz hamulec i normalnie odpalasz) i zamulanie juz nie wystepuje - skrzynia reaguje zdecydowanie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a robiles moze adaptacje skrzyni ?

Ja przez 3 mc jezdzilem bardzo spokojnie po miescie i tez skrzynia zaczela zamulac. Wczoraj zrobilem adaptacje (stacyjka na 2 pozycje, wciskasz pedal gazu na 30 sek do pozycki kick down, po tym wciskasz hamulec i normalnie odpalasz) i zamulanie juz nie wystepuje - skrzynia reaguje zdecydowanie szybciej.

Dzięki kolego za poradę ale co ma to wspólnego z gaszeniem auta, jak już wspomniałem niekiedy przy gaszeniu nie drgnie a niekiedy zatelepie autem. Dlatego moje podejrzenie że przepustnica nie zawsze reaguje, jak to sprawdzić? i jeszcze jedno w sytuacji kiedy silnik gaśnie prawidłowo na biegu jałowym pracuje idealnie w przeciwnym razie zatelepie autem przy gaszeniu.

A tak a pro po pamiętasz jak tuningowałeś mi auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matthiasmoc ja nie dawno kupilem e60-tke 530d i mam podobnie jak ty z ta opuzniona reakcja na wcisniecie gazu ale wystepuje tylko jak jade ze stala predkoscia np 80km/h, autko sobie zbija bieg na 6 (czyli ma jakies 1500 obr/min). Jak wcisne gaz mocniej (lub kickdown) to zanim nastapi redukcja to mija tak z 0,5 - 1 sek i wtedy jak napisales mknie jak strzala. Niewiem czy to normalne w trybie D bo jak przelacze na D/S to idzie jak burza. Start z pod swiatel czy z jakiegokolwiek postoju jest natychmiastowy (brak zadnych opuznien)

Jutro jade na wymiane oleju, filtra paliwa i kolesie sprawdza olej w skrzyni czy nie jest go malo

 

EDIT

aha no i adaptacje robilem, jest lepiej ale to opouznienie nadal wystepuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.