Skocz do zawartości

zderzenie z dzikiem


bandzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem nie fortunne spotkanie z dzikiem i niestety poszły poduszki napinacze i klema. Moje pytanie: czy wystarczy wymienić kleme żeby auto odpaliło? Czy trzeba kasować błąd? Chodzi mi o to aby i własnych siłach dojechalo do warsztatu. Jeszcze jedno pytanie: czy warto bawić się w klejenie deski?

Pozdrawiam

BMW ----> Bandżo Może Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zarząd drug ci nic nie da ;), predzej koło łowieckie ktore w rejonie działa, ale jak na bierząco "strzelają" narzucony im plan odstrzałów, to też nic nie wskórasz, pozatym musiał byś stanąć po dziku wezwać policję służby i spisać protokół, żeby gdzie kol wiek móc wystąpić, jak tego nie masz to nic nie zrobisz ....

 

Co do Mini AC to poczytaj jak to działa, czy czasem nie musisz wsadzić auta na warsztat i partycypować w kosztach na podstawie rachunków, pytanie czy jeszcze mają obowiązek zrobić to na ORG częściach czy nie.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z idrivem. To czekam na rzeczoznawcę i będę walczył młotkiem :) ubezpieczenie miałem ale mini casco w PZU i teraz żałuję że nie czytałem dokładniej umowy no ale cóż dobrze ze chociaż tyle jest

 

Ale co złego jest w tej umowie? Przecież takie zdarzenia w pełni obejmuje. Po za tym nie musisz mieć żadnego wkładu właśnego jeśli nie chcesz.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z idrivem. To czekam na rzeczoznawcę i będę walczył młotkiem :) ubezpieczenie miałem ale mini casco w PZU i teraz żałuję że nie czytałem dokładniej umowy no ale cóż dobrze ze chociaż tyle jest

 

Ale co złego jest w tej umowie? Przecież takie zdarzenia w pełni obejmuje. Po za tym nie musisz mieć żadnego wkładu właśnego jeśli nie chcesz.

 

W mini casco jest obowiązkowy wkład własny 20% - z tego co pamiętam bez możliwości wykupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z idrivem. To czekam na rzeczoznawcę i będę walczył młotkiem :) ubezpieczenie miałem ale mini casco w PZU i teraz żałuję że nie czytałem dokładniej umowy no ale cóż dobrze ze chociaż tyle jest

 

Ale co złego jest w tej umowie? Przecież takie zdarzenia w pełni obejmuje. Po za tym nie musisz mieć żadnego wkładu właśnego jeśli nie chcesz.

 

W przypadku szkody częściowej, PZU SA sporządza lub zleca sporządzenie kalkulacji kosztów naprawy lub protokołu szkody, w których uwzględniane są uszkodzenia pojazdu wynikające z wypadku ubezpieczeniowego. W przypadku ujawnienia uszkodzeń nieuwzględnionych w kalkulacji kosztów naprawy lub protokole szkody, ubezpieczony zobowiązany jest poinformować o tym PZU SA, w celu umożliwienia PZU SA potwierdzenia zakresu uszkodzeń i uwzględnienia ich w kalkulacji kosztów naprawy lub protokole szkody.

2. Koszty naprawy pojazdu ustalane są w oparciu o ceny usług i części zamiennych stosowanych w RP w dniu ustalenia odszkodowania.

3.Z zastrzeżeniem ust.4, ustalenie odszkodowania następuje na podstawie wyceny sporządzonej przez PZU SA, według zasad

zawartych w systemie Audatex lub Eurotax, z zastosowaniem:

1) norm czasowych operacji naprawczych określonych przez producenta pojazdu;

2) stawki za roboczogodzinę ustalonej przez PZU SA w oparciu o średnie ceny usług stosowane przez warsztaty działające na terenie miejsca zamieszkania ubezpieczonego lub osoby, o której mowa w § 3 pkt 31 lit. a;

3) następujących cen części zamiennych zakwalifikowanych do wymiany, zawartych w systemie Audatex lub Eurotax:

a) cen części oryginalnych serwisowych, pomniejszonych w zależności od okresu eksploatacji pojazdu według poniższych wskaźników:

Okres eksploatacji pojazdu

Procent pomniejszenia

do 3 lat 30%

powyżej 3 do 5 lat 45%

powyżej 5 do 8 lat 55%

powyżej 8 lat 60%

jeżeli w trakcie eksploatacji pojazdu dokonano wymiany części (zespołów) lub wyposażenia pojazdu udokumentowanej rachunkami, pomniejszenie cen wymienionych elementów ustala się indywidualnie z uwzględnieniem okresu ich eksploatacji,

b) cen części oryginalnych,

c) cen części porównywalnej jakości;

4) cen materiałów lakierniczych i normaliów zawartych w systemach Audatex lub Eurotax.

4. Jeżeli w systemach Audatex lub Eurotax dostępne są części różnego rodzaju, o których mowa w ust. 3 pkt 3, lub części tego samego rodzaju, o których mowa w ust. 3 pkt 3, ale pochodzące od różnych producentów, wysokość odszkodowania PZU SA ustala uwzględniając części o najniższej cenie, przy czym w przypadku części oryginalnych serwisowych uwzględnia się cenę pomniejszoną według zasad określonych w ust.3 pkt 3 lit.a

To mi si ya bardyo nie podoba

BMW ----> Bandżo Może Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, jak nie chcesz to nie musisz mieć żadnego wkładu.

 

To jest MINI CASCO

http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=9324d998-75c0-4d80-afa4-e84b53140d70&groupId=10172

 

Rozdział III pkt 3

 

Wkład własny wynika z ogólnych postanowień ubezpieczenia - i dwa lata temu na 100% nie można było go wykupić, może teraz coś się zmieniło... tego nie wiem

 

 

I coś mi się wydaje, że w tym przypadku będzie też pomniejszenie o amortyzację wysokości 60%

 

Ogólnie to ubezpieczenie jest do D...y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, jak nie chcesz to nie musisz mieć żadnego wkładu.

 

To jest MINI CASCO

http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=9324d998-75c0-4d80-afa4-e84b53140d70&groupId=10172

 

Rozdział III pkt 3

 

Wkład własny wynika z ogólnych postanowień ubezpieczenia - i dwa lata temu na 100% nie można było go wykupić, może teraz coś się zmieniło... tego nie wiem

 

 

I coś mi się wydaje, że w tym przypadku będzie też pomniejszenie o amortyzację wysokości 60%

 

Ogólnie to ubezpieczenie jest do D...y

 

Miałem nie raz AC, nawet 2 lata temu i zawsze możliwe było jego zniesienie

 

http://ocwpzu.pl/minicasco-pzu

 

Standardowo stosuje się udział własny w wysokości 20% odszkodowania, lecz nie mniej niż 500 zł. Za dodatkową dopłatą do polisy, PZU dopuszcza możliwość jego zniesienia.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie Młodzik masz rację - ale tak jak mówię dwa lata temu agent poinformował mnie, że nie ma możliwości zniesienia udziału własnego - z tego co widzę to kolega tez go raczej nie wykupił - więc nie dosyć że potrącą amortyzację to wypłacą jeszcze tylko 80% należnej kwoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.