Skocz do zawartości

Fabryczny M-Pakiet Czy warto? - Kilka pytań


mateo2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, borykam się z takimi o to myślami.

Moje Beata posiada fabryczny m-pakiet, problem polega na tym, że chciałbym dodać np: drewno w środku auta - ogólnie poprawić wizualny komfort :)

Zadam wam kilka pytań, proszę o cierpliwe podejście do sprawy, bo jestem cielęciem.

 

1. Moje auto ma ok 12 lat ( wiadomo wygląda jakby dopiero wyszła z salonu :D ). Muszę poprawić lakier, występuje w niektórych miejscach rdza zakryta czarnym sprejem hehe - niewidoczne z normalnego punktu widzę.

Więc - Co preferujecie, aby zneutralizować coś takiego i zakryć/naprawić. Boję się szpachli. Miejsca, gdzie występuje rdza to jakies 5cm długości.. małe.

2. Chciałbym zmienić Radio, ale takie które jest już wmontowane pasuje mi, tylko brakuje usb i odczytu kilku ważnych funkcji. Chcę podpiąć jakąś tubę, wzmacniacz, głośniki.

Myślę sobie, że jak na wiek tego auta będzie to średnio możliwe - wiadomo stara technologia. Co mogę z tym zrobić? Nie chce wrzucać jakiegoś kolorowego radia, bo to nie będzie pasować.

Najlepiej takie, które będzie wyglądać tak samo tylko, żeby miało to więcej funkcji. Wiecie o co chodzi.

3. Czy warto coś zmieniać w m-pakiecie - chodzi mi o kontekst wartości - wiecie fabryczne to więcej warte :) z punktu czasowego, ale że auta nie mam zamiaru sprzedać.

To chciałbym dodać w nim nieco skórki, drewna. Skóra już jest ale ALCATARA coś takiego. Wygląda fajnie, ale dla zwykłego usera to zwykła tapicerka.

4. Byłem ostatnio na myjni, umyłem wypolerowałem autko - takiej samoobsługowej - ręcznej ( taka z kijem :D ). Przeszedłem do 4 kroku - nabłyszczania, nie wiem albo mi się zdaje albo efekt jest odwrotny, powstały jakieś smugi etc.

Może, źle spłukałem wcześniej, ale w To wątpię. Do 3 kroku auto wyglądało lepiej. Polecacie ten zabieg?

 

Z góry przepraszam za tak głupie pytania, ale chciałbym uzyskać na nie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ad 1. Tylko lakiernik, bo sam zrobisz gorzej niż jest.

Ad 2. Wpisz na alledrogo: cyfrowa zmieniarka bmw e46.

Ad 3. Skóra jeszcze przejdzie, ale drewna nie widzę w m-pakiecie, chociaż kilka takich egzemplarzy przewinęło się, kwestia gustu.

Ad 4. Polerowanie na myjni samoobsługowej? :shock: wejdź na kilka galerii użytkowników forum i zobacz jak zadbać o lakier.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakieś foty :D? Ja też nie jestem za drewnem. W e46 carbon (black cube?) dość łatwo dostać w dobrej cenie ewentualnie srebrne lub piano black (czarne).

 

co do skórek to wrzucaj sportsize z e46 albo z e90 po paru przeróbkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybyś spłukał wodą syf z auta, wiaderko, trochę wody, szampon, gąbka i mycie. Później spłukanie i wytarcie do sucha szmatką, bez zostawiania na słońcu. Na czarnym lakierze po myciu na bezdotykowej jak nie spłuczesz dobrze, nie wytrzesz do sucha to będą później takie smugi. Inaczej błyszczy się ładnie, póki mokry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.