Skocz do zawartości

320Ci m52TU problem z silnikiem


alv1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od pewnego czasu niepokoi mnie dźwięk silnika chodzi coś w stylu diesla. Dźwięk ten zaczyna się gdy tylko silnik się nagrzeje czyli wskazówka w pionie i słyszalny jest tylko na wolnych obrotach.

Przeszukałem forum, naczytałem się dużo jedni mówią o popychaczach inni zaś o panewkach itp. Przeczytałem również temat że tak grać może poluzowana świeczka. Świece nie były ruszane więc nie wiem czy jest możliwość samoistnej się jej poluzowania ? chyba że są już one do wymiany dlatego chciałbym zaczerpnąć waszej porady. Poniżej dodaje filmik nagrany przeze mnie w garażu sami oceńcie.

https://www.youtube.com/watch?v=RplzAtffM7I&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie powinno być ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku ?

Dodam jeszcze że niekiedy po dłuższym postoju auta tj. Jak nie jest użytkowane 2-3 dni czasem tylko po nocy. Coś mi piszczy, gwizda dopóki sie nie rozgrzeje. Nie wiem już o co kaman, co się stało ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogą być rolki osprzętu.

 

W instrukcji powinno chyba być napisane jakie powinno być ciśnienie.

 

Ile to kosztuje? Może 20-50zł ale raczej nie oszczędzaj bez sensy kasy żeby tego nie robić bo to grosze kosztuje w stosunku do kosztów jakie możesz ponieść.

 

Od kiedy takie coś się dzieje? Ile masz to auto? Jaki masz filtr oleju? Jak masz badziewny to szybko może go trafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od marca tego roku. Pierwsza rejestracja w kraju w Lutym, wcześniej jeździł w Niemczech. Silnik pracował równo i cicho. Jednak z biegiem czasu zaczęło własnie coś cykać ale to było bardzo cicho lub woógle nie słyszalne tak jak mówie bardziej było takie cichutkie cykanie ale nie zawsze dlatego olałem sytuacje bo silnik chodził cichutko. Natomiast również z biegiem czasu po dłuższym postoju auta tak jak wyjaśniałem w poście wyżej zaczęło coś gwizdać po odpaleniu czasem chwile tylko a czasem do rozgrzania silnika(i nie jest to reguła czasem tak się działo czasem nie ) . Olej zmieniałem na początku Lipca na CASTROL EDGE 5w30 full syntetyk wcześniej też na takim pracował, filtr oleju też nowy (jednak nie wiem jakiej firmy.. ), filtr paliwa też wymieniany. Nie wiem chłopaki o co chodzi doprowadza mnie to do nerwicy już powoli.. Chciałbym żeby to była jakaś świeczka, wymienie komplet i po sprawie.. Tak jak opisuje wszystko chodziło pięknie, ładnie a teraz nagle coś nie tak :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo rzeczy może być. Ale widzę że ty nawet tych świec sprawdzić nie chcesz. Przez forum auta nie naprawisz jak ręce będziesz miał w kieszeni.

 

Mogą być popychacze, luz na sworzniu tłoka chociaż nie wiem czy to tylko na rozgrzanym by było. Możesz mieć filtr oleju uszkodzony, Możesz mieć problem z osprzętem silnika.

 

Skąd DOKŁADNIE dochodzi ten dźwięk. Nie pisz że z silnika tylko określ to. Stary podobno dobry domowy sposób to kij od miotły przykładany do poszczególnych elementów silnika i nasłuchiwanie skąd dobiega dźwięk. Jeden koniec do silnika- Dół, błok, głowica itd a drugi koniec przykładasz do ucha.

 

Zdejmij paski osprzętu jak zacznie się ten hałas i odpal jeszcze raz.

 

TO może być odkręcony jakiś element który drga i stuka, może być kolektor wydechowy pęknięty bo ścieżka dźwiękowa jest kiepskiej jakości by stwierdzić to na 100%

 

Sprawdź też w jakim stanie jest filtr oleju i nie ważne że jakiś czas temu był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.