Skocz do zawartości

Wymiana Oleju w skrzyni 730 v8 Automat


raz121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie od wczoraj stałem sie posiadaczem BMW E32 V8 218KM Automat , kupiłem ją z takową wadą , że przy ruszaniu dodaje gazu i chwile jej to zajmie zanim złapie napęd na koła i przy tym oczywiści szarpnie . Mechanik zdjagnozował usterke cieknie miska na skrzyni biegów prawdopodobnie są już znikome ilości oleju . I oto moje pytanko przybliży mi ktoś wymiane oleju w automacie E32 V8 ? :duh: Pogooglowałem troche , ale nic konkretnego nie znalazłem , wiem że w innych automatach robi się to przez spuszczenie oleju przez korek , odkręcenie miski (wyczyszczenie ) założenie nowego filterka , nowej uszczelki pod miskę ( mogłem coś jeszcze przeoczyć ) i wlanie nowej oliwy przez miarke bagnetu , i tu pojawia się mój problem bo nie wiem czy wogóle takowa miarka istnieje przy tej skrzyni . BARDZO PROSZĘ O POMOC . :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej skrzyni nie ma bagnetu, nie ma możliwości spuszczenia oleju z konwertera. Miałem tak w m60, że spuściłem stary olej, wlałem świeży , odpaliłem auto, przeskoczyłem wszystkie biegi, olej zlałem, znów nalałem czysty, odpaliłem i pojeździłem trochę. Auto znów na kanał i spust oleju. Odkręciłem miskę zmieniłem filtr, nalałem olej, musisz mieć do tego strzykawę bo wlewasz przez korek spustowy. Szarpania ustały zarówno te podczas jazdy jak i podczas wrzucania biegów. Raz mi się zdarzyło, że wrzuciłem wsteczny puściłem hamulec i dopiero po chwili "wszedł" to szarpnięcię nieciekawe było. Staraj się wyczuć że skrzynia wbiła R czy D, auto się uniesie lub siądzie, dopiero później puszczaj hamulec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.