Skocz do zawartości

M42 Paliwo nie przelewa się z lewej do prawej komory


KonradBorys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, często spotykany w tds'ach, a rzadziej w silnikach benzynowych. Polega on na tym, że auto przy około 15 litrach (obc pokazuje z tego co pamiętam 16,5) gaśnie i już nie odpali. Na początku myślałem, ze to przekłamanie pływaków i poprostu benzyna się skończyła, ale po szybkich oględzinach okazało się, że w lewej komorze, tej z samym pływakiem jest zagubione 15 litrów, a prawej gdzie pompka, susza. Niewiadomo czemu paliwo nie przelewa się z lewej komory do prawej. Sprawdziłem wszystkie wężyki, są drożne, sitka czyste. Wykonałem test i paliwo z silnika wraca jak powinno, a nawet trochę leci wężykiem przelewowym z lewej do prawej. Pytanie nasuwa się takie, czy ciśnienie nadane przez pompkę jest zbyt małe, żeby wygenerować siłę która pozwoli przelecieć cały obieg i wrócić spowrotem niespalonemu paliwie do prawej komory czy może listwa wtryskowa czy coś innego pod maska nadaje za mały impet? Dodam, ze wykonałem test pompki i przelała mniej więcej litr w 30 sekund, ale nie mam urządzenia które pozwoliło by mi sprawdzić bary. Tak wiem, nowa pompka by wyeliminowała niewiadomą, ale narazie nie mam dostępu ani możliwości zalatwić.

Całość mogłem dość nieklarownie przedstawić za co przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA51&mospid=47438&btnr=16_0211&hg=16&fg=15&lang=pl

 

To chyba nr. 3 jest winny. Albo sie zacina albo wyziona ducha i nie chce mu sie zasysac ;) w tej pompce nie ma pompki ale nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie dziala. Zalej pare razy do pelna moze sie obudzi :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 3 u mnie działa troszkę na innej zasadzie (jest to zwykły kawałek plastikiu) bo nie mam przewoadów w zbioniku ktory by szły od niego, a jego zasada działania polega na tym żę paliwo do niego wpada i z tym samym ciśnieniem jak by sie "odbija" od dna oraz paliwa w komrze, żeby wrócić góra, drugim wezykiem i wpasc do prawej komory. Nie wiem czemu realoem tak pokazał, ale tam nie ma "Pompa ssąca strumieniowa z el. poł. "tylko jest http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/44/83/92/04/4483920437

 

Ale dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wlasnie o ta czesc mi chodzi. Jest prawdopodobnie wadliwa i nie zasysa przy niskim poziomie paliwa.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A sprawdzales sitko nr. 5 czy nie jest zapchane? Moze pompka zasysa ze zbyt malym cisnieniem co prowadzi do zbyt malego podcisnienia dla papki ssacecj.

Ostatnia mozliwoscia bedzie chyba jeszcze filtr paliwa lub brak kontaktu przy papce paliwa przy niskim stanie paliwa. Nic innego raczej nie moze byc bo to w sumie juz caly system ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitko nr. 5 wyczyściłem dokładnie. Z filtrem paliwa to trzeba by podmienić właściwie, żeby się dowiedzieć, ale zmieniałem go 8 miesięcy temu, gdzie zalecenie to co 40 000 tys (zrobilem z 15 tys). Jednak kiedy myśle nad tym, to dochodze do wniosku ze pompa paliwa (najprostsza przyczyna) podaje po prostu za mała ilość paliwa i prawie całe paliwo zostaje spalone, więc nie ma co wracac a tym samym nadać cisnienia pompce ssącej. Kiedy auto pracowało i stało w miejscu na biegu jałowym to mało co wracało z silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.