Skocz do zawartości

e39 530d nagle padły wycieraczki


roman11d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadę dziś w deszczu wszystko okej, zatrzymałem się , gaszę bez wyłączania wajchą wycieraczek, wracam zapalam znowu i zacięły się w połowie zakresu ruchu, lewa luźno lata prawa sztywno stoi, zapalanie/gaszenie nic nie pomagało, czasem drgnęły na chwilę i tyle. Sprawdziłem bezpiecznik, podmieniłem bezpiecznik nadal to samo. Co to może być ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio u mnie padły wycieraczki. nie było wcześniejszego psucia się,ani nie chodziły wolniej,za jednym razem przestały działać, ale udało mi się je naprawić więc mogę się podzielić doświadczeniem,może komuś się przyda. Kroki w przypadku popsutych wycieraczek:

1. bezpieczniki

2. przekaźnik (u mnie w 530d znajduje się pod maską,strona pasażera,pod filtrem kabinowym-ten brązowy)

3. moduł (gdy samochód ma czujnik deszczu to znajduje się przy klamce otwierania maski,gdy nie ma-takowy moduł nie występuje)

4. rozebranie silnika wycieraczek. Dla mnie to zajęło kilka godzin,sporo roboty z tym. Okazało się że dwie z trzech szczotek w silniczku się zacięły i to była cała wada. Wypadałoby w takim przypadku wymienić cały silniczek,ja natomiast rozruszałem wszystko,nasmarowałem,złożyłem i śmiga elegancko. koszt naprawy 0 zł. wycieraczki działają lecz to jest wyjście awaryjne,jeśli drugi raz to się powtórzy nie będzie sensu rozbierać,będę wiedział, że muszę wymienić silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman - w Twoim przypadku wypięło się ramię na złączu kulowym. Wyjmij obudowę filtra przeciwpyłkowego od strony kierowcy i będzie wszystko widać.

Polecam złożyć obydwie części, przewiercić na wylot na środku i skręcić śrubą.

Poczytaj o tym na forum, było wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.