Skocz do zawartości

Pęknięty wał [Bardzo Pilne!!!]


czeczi

Rekomendowane odpowiedzi

Taka Historia.

Bmw e46 320d 136km 2000r

W dniu zdania ostatniej matury (koniec czerwca) padła mi pompa wtryskowa po miesiącu została zregenerowana w serwisie pod Lublinem (2200 zł). Dostałem roczną gwarancję na ta pompę. 9 marca tego roku podczas powrotu z Tarnowa do Warszawy na obwodnicy pękł mi wał korbowy ( cały słupek silnika do wymiany ok. 2500 zł).Przetransportowałem na lawecie samochód do Zamościa (250km) i tu tak stał nie ruszany. Student, nie miałem pieniędzy na naprawę natychmiast, mechanik bierze ponad 600 zł za naprawę + silnik. Około 2 tygodnie temu zakupiłem nowy silnik do samochodu, mechanik wymienił go i stwierdził uszkodzenie pompy wtryskowej przez co mógł uszkodzić cały silnik. Gdy zawiozłem osobiście pompę do sprawdzenia, powiedzieli ze jest uszkodzona i naprawa około 2350 zł. Suma około 7000 zł. Biorąc pod uwagę ze samochód był cały czas uszkodzony, nie był dotykany. Po pierwsze, czy istnieje możliwość domagania się naprawy w ramach gwarancji, kolejna rzecz, uszkodzenie całego silnika była przyczyna uszkodzonej pompy wtryskowej, którą obejmowała gwarancja może ich obciążać?

 

Ps. mogę dzisiaj kupic pompę wtryskową z tego samego silnika i czy sterowniki mogą nie pasować

Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dobroci w ramach gwarancji to może Ci zrobią pompę w której pewnie od przeciążeń padł sterownik.

Chyba że masz adwokata za darmo i sporo wolnego czasu to walcz.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Do czego musi pasowac sterownik z pompy wtryskowej. Do komputera samochodu czy silnika

Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli o to pytając.

Sterownik to nie jest urządzenie uniwersalne jak np opona , czy felga ale jest zaprojektowany do danej pompy i musi być zgrany z komputerem.

Jeśli masz na myśli samemu zregenerować pompę to by należało wybudować sterownik i oddać do elektronika a w samej pompie to dobrze sprawdzić od czego ten sterownik padł , najczęściej to zaciera się elektromagnetyczny zawór prze stawiacza wtrysku.

W twoim wypadku to się komplikuje bo jak Ci pękł wał to nie wiadomo co się w tym czasie działo z innymi podzespołami.

Inna sprawa to tak sobie tu fantazjuję bo nawet nie wiem czy była jakaś prawidłowa diagnoza.

Hmm... Jak twój mechanik przy pękniętym wale stwierdził że również pompa jest uszkodzona ? chociaż to jest możliwe ale do tej diagnozy potrzeba trochę chęci i czasu, a komu się chce prześwietlać całe auto jak jest wał pęknięty ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.