Skocz do zawartości

[E39] radio, cd, telefon bluetooth nie działa


sprunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem z radiem, otóż nie mogę go w ogóle włączyć. Jest tak, że uruchamiając zapłon fajnie zapala się monitorek (16:9) pokazuje się opcje wiadomo "komputer, navi, ustawienia, telewizor, ustawienia webasto, wyłącz ekran" spoko

z klawiszy na tym radiu działa tylko prawe pokrętło i przycisk "MENU" i przycisk od otwarcia ekranu żeby włożyć kasetę.

Radia nie da się uruchomić z panelu ani z kierownicy, na zmieniarkę przełączyć przez to też się nie da, telefonu nie można połączyć z samochodem bo w ogóle bluetooth jest 'wyłączony'

Sprawdziłem bezpieczniki w bagażniku z prawej strony i z lewej w kostce radia, w schowku bezpieczniki również. Sprawdziłem też czy kostka w bagażniku łącząca się z radiem ma napięcie, no i ma napięcie jeden kabelek na stałe a drugi po przekręceniu kluczyka w stacyjce, stałe 12V.

Poprzedni właściciel twierdzi, że działało i nagle przestało i nie dało się potem już uruchomić. Ano kupiłem ją z takim minusem z myślą, że się zrobi i robię ale pomysłów brak.

Dodatkowa informacja wiem, że poprzedni właściciel również bawił się żeby naprawić zanikające piksele na panelu licznika, no i spoko wymienił taśmę i uszkodził obrotomierz. Przed zakupem udało mu się poprawić obrotomierz i działa ale za to przycina się teraz bardzo delikatnie prędkościomierz co denerwuje...

Podejrzewam, że coś dodatkowo uszkodził tylko co...(?)

To jest tak, jak by panel z przodu w ogóle nie miał komunikacji z radiem.

 

Poniżej fotka ekranu, z paskiem nieaktywnych pikseli co myślę, że też może mieć wpływ na to...:

 

http://s23.postimg.org/i3203ov8b/IMG_20140802_073749.jpg

free picture upload

 

jeszcze dodatkowo pokazał mi się mały niebieski piksel na środku ekranu co już w ogóle mnie dobiło.

Proszę o pomoc jak ktoś ma pomysł co z tym zrobić żeby przede wszystkim radio działało, potem żeby prędkościomierz się nie przycinał i dodatkowo z tego ekranu znikły te piksele.

Super satysfakcja jak się coś samemu naprawi tylko, że trudno dojść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ty chcesz chłopie ?!

Elektrykę sie diagnozuje po przez sprawdzanie, a to forum jest bardziej mechaniczne niż elektryczne,

czemu ktoś ma zgadywać co z twoim radiem, weź wydaj parę zloty i weź radio do kogoś kto to posprawdza jak sam nie umiesz,

 

Mówisz ze zimne luty to rozbierz to radio sprawdź czy jest dobrze, a nie ty tu piszesz z wielkim żalem ze ci nikt nie chce pomoc !!

>BO JAK ?!

Nie jest to typowy problem

wymaga sprawdzenia a nie zgadywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wszystko juz dziala

sprawdzalem wszystkie napiecia, wszystko w panelu, pryskalem kontakt S'em wszystko i nic.

To w koncu zglosilem sie do naprawy poddajac sie tej karze 380 zl ale lepsza taka kasa i masz nowiutkie radio zrobione niz kupic nowke orygnalna...

Dla przyszlych pechowcow z takim problemem polecam naprawe tego radia:

 

http://allegro.pl/bmw-professional-bm54-becker-e38-e39-e46-e53-x3-x5-i4494991990.html

 

chlopaki sie ogalaszaja na allegro, akurat z mazowieckiego to w Zabkach maja serwis

 

V-Garaż

ul.Ks.J. Popiełuszki 40

05-091 Ząbki / obok Centrum Handlowego M1

 

POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna smialo skorzystac z ogloszen na allegro o naprawie

np. http://allegro.pl/naprawa-lcd-licznika-wyswietlacz-bmw-e39-e38-x5-i4513369326.html

lub tez mozesz sobie usluge wykonac u nich www.naprawalicznikow.pl

albo samemu zlozyc jednak przy rozkrecaniu zegarow polecam byc ostroznym i delikatnym :)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=licznik+bmw+naprawa&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-4-mt-0718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.