Skocz do zawartości

525 TDS problem po wymianie nastawnika - ustawianie dawki


dandi135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W bawarce wymieniłem ostatnio nastawnik na używany ale sprzedawca zapewniał że jest w dobrym stanie. Część wymontowana była z rozbitego samochodu niestety przed kupnem nie miałem możliwości uruchomienia silnika bo nie było już kilku części. Na moim starym nastawniku silnik odpalał od strzała na zimnym i na ciepłym ale nie dało się jeździć bo silnik gasł w czasie jazdy np podczas hamowania co było niebezpieczne.

Nastawnik wymieniałem sam i dawkę na interfejsie ADS w DIS-ie ustawiłem na 4,5 mg/stroke na rozgrzanym silniku. Teraz silnik nie gaśnie, na zimnym odpala od strzała ale na ciepłym po postoju ok 5-10 min trzeba już pokręcić ok 3 sekund. Do tego auto szarpie na 5 biegu w okolicach 100 km/h. Na starym nastawniku nic nie szarpało i odpalało dobrze a i żwawsze było. Teraz ma trochę muła szczególnie powyżej 100 km/h czuć spadek osiągów.

 

Za te problemy nie winię pompy wtryskowej bo przed wymianą nastawnika były zupełnie inne objawy.

Podejrzewam że ustawienie dawki paliwa coś by zmieniło ponieważ nie wiem jak ją poprawnie ustawić tzn jaką wartość ustawić ? Nigdzie nie mogę znaleść w jakim zakresie jest dobrze, gdzieś czytałem że norma jest od 3 do 9 mg/stroke. Ale nie wiem czy to pewne info jakaś za duża ta rozbieżność się wydaje.

 

Proszę o pomoc i sugestie w kwestii ustawienia dawki.

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.