Skocz do zawartości

E91 stukanie przy cofaniu


stuffik

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieję, że ktoś mi pomoże

mój problem to delikatnie stuknięcia tylnego zawieszenia przy cofaniu na mocno skręconych kołach (najbardziej czuć na równej powierzchni typu parking w marketach)

stukanie to nie tylko objaw akustyczny ale też delikatnie czuć na całym aucie jakby coś "przeskakiwało"

byłem przekonany, że to wina sprężyn - może któraś jest pęknięta więc wymieniłem z tyłu ale to niestety nic nie dało (oczywiście sprężyny wymienione z podkładkami gumowymi góra i dół)

może to ma coś wspólnego ale jadąc szybciej w delikatnym łuku i gdy mam poprzeczny uskok to czuję też jak tył auta przeskakuje minimalnie i przesuwa się na drodze nie jest to miłe bo boję się, że któregoś razu wpadnę przez to w poślizg

sprawdzałem zawieszenie już u 2 mechaników na szarpakach + amortyzatory + ustawiałem zbieżność geometrię wszyscy mówią że tak ma być, a ja twierdzę, że coś jest nie tak i wszyscy patrzą się na mnie jak na idiotę, że szukam dziury w całym :mad2:

koła na których jeżdżę to 18 cali ROF Michelin Pilot Sport tył 255 przód 235 lub 225 (nie jestem teraz pewny ale tak jak fabryka nakazuje)

na zimowych 16 nie ROF tego efektu praktycznie nie ma tak jakby wyższy profil opony i miękkość gumy niwelowały to

liczę na Waszą pomoc i rady bo nie mam zamiaru wymieniać całego zawieszenia, amorów itp itd na darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od czapy ale słyszałem, że czasami mojemu koledze w bmw coś podobnie przeskoczy przy cofaniu ale tylko na np. nawierzchni z kostki lub "grubego asfaltu". Jest to spowodowane przeskakiwaniem bieżnika opony po nierównościach nawierzchni, bo na gładkiej nawierzchni to nie występuje. Sprawdź może, czy to nie to.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.