Skocz do zawartości

325Ci Problem z Sondą nr 1


Bartek2202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od niedawna jestem posiadaczem E46 Cabrio z silnikiem M54B25. Jakiś czas temu zapalił się Check , a na komputerze wyszło , że Sonda nr 1 nie pracuje. Mechanik po dobraniu się do sond stwierdził , że dwie pierwsze są 5 przewodowe , a dwie za katalizatorem 4 przewodowe. Tłumaczy to tym , że auto pochodzi z USA. Czy to możliwe? Czy było coś takiego w tym silniku jak pięcio przewodowe sondy? Wydaje mi się , że nie bo nic takiego nie mogę znaleźć. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie, teraz męczy mnie taki temat. Wymienilem pierwsza i druga sonde przed katalizatorem bo takie błędy pokazywało. Sondy w moim aucie pochodzily z mercedesa i vw. Błąd pierwszej zniknął na dobre, lecz drugiej się pojawia z powrotem. Sondy kupilem nowiutkie Boscha 5 przewodowe o takich symbolach jakie powinny byc. Co mozr byc spowodowane ze wyrzuca mi caly czas blad drugiej sondy przed katalizatorem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności ustal czy nie jest to błąd samej sondy ,zamieniając je miejscami (1-sza sonda bank 1 z 1-szą sondą bank 2)

Jeśli błąd nadal będzie występował,to wiemy,że nie jest tu winna sonda.

Błędów sond może być kilka ,więc sprecyzuj dokładnie jaki to błąd,oraz sprawdź jak pracuje w czasie rzeczywistym.

Czy błąd sondy ma odzwierciedlanie w pracy silnika?

Czy instalacja do sondy była przerabiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było przerabiane. Wcześniej sondy były jakieś kombinowane tzn. były sondy 5 przewodowe z innych aut i polutowana kostka od bmw. Teraz są takie sondy jak mówi katalog, pierwsza końcówka 215 , druga 216. Silnik chodzi bez zarzutu. Sporo pali ale usprawiedliwiam to drugim błędem termostatu (który jutro wymienie na nowy). Na komputerze pokazuje , że sondy pracują jak należy. Przed wymianą jedna z nim w ogóle nie dawała żadnego napięcia. Teraz jest w normie. Mechanik coś wspomniał o sterowniku, że może coś z nim się dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.