Skocz do zawartości

[e39 530d] Jakie właściwe obciążenie klimatyzacji


_RAZOR_

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wałkowany już nie raz ale nigdzie nie znalazłem konkretnych informacji ile powinna obciążać silnik klima. Temat poruszam ponieważ w zeszlym roku spotkala mnie niemila sytuacja mianowicie rozdzielenie kola pasowego w miejscu napędzania kompresora klimy. Koło pasowe było roczne i na gwarancji oczywiście wymienione na nowe Maxgear. Dzisiaj odpaliłem klimę i zrobiłem pomiar Inpą może niemiarodajny ale dodaje obrazowe obciążenie.

 

Przy wyłączonej 38NM momentu i wtrysk 1.16 i 4.43

Przy załączonej klimie 76NM momentu i wtrysk 1.11 i 7.99

 

Gdyby ktoś miałby możliwość sprawdzenia czy wartości te są w normie byłbym wdzięczny. Dodam, że klima działa bez problemu nie czuć jej pracy na mocy silnika, ale że czeka mnie wyjazd z klimą w dłuższą trasę chciałbym to sprawdzić. Oczywiście klima serwisowana itp.

Z góry dzięki za pomoc.

 

http://zapodaj.net/98f18e6981136.jpg.html

http://zapodaj.net/6176b60357d1b.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom, że maxgear jakością odbiega od oryginału, ale cena za jaką można było kupić te koła pasowe mnie przekonało 350zł a innych firm po 800zł. Co do klimy to ze wzoru (nM*obr/min)/5252 wynika że na wolnych obrotach obciąża mi silnik około 4 kW (5km) czyli trochę poniżej tego co podaje się w internecie od 7 do 11 kW. Jeszcze pozostaje mi tylko pomiar ciśnienia układu aby było po stronie niskiego ciśnienia z 2 bary i wysokiego z 12 i będzie ok. A co do koła pasowego pozostaje mieć nadzieje, że ta wcześniejsza awaria już nigdy się nie powtórzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.