Skocz do zawartości

[E90 320d] Czy każdy egzemplarz posiada DPF?


-Zygfryd-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój samochód do E90 320D wyprodukowany 03.2005. Rozkodowałem VIN i nie ma tam żadnej informacji o filtrze cząstek stałych. Porównałem wyposażenie z tym które ma w swoim samochodzie mój znajomy i u niego jest wypunktowane, że samochód został wyposażony w DPF.

 

Przesiadłem się do E90 dość niedawno i nie zdążyłem jeszcze zagłębić się w różne tematy związane z tym modelem. Dlatego postanowiłem Was zapytać.

Czy każdy egzemplarz E90 z silnikiem Diesla miał zamontowany DPF? Mam powody sądzić, że mój samochód go nie ma. Po 1 brak info przy sprawdzaniu VIN, po 2 wydech jest skierowany do dołu (podobnie jak w moim wcześniejszym E46), po 3 kilka razy zdarzyło mi sie zaobserwować jak "puszcza bąka" np przy wjeżdżaniu na krawężnik (tylko raz widziałem to zjawisko w czasie jazdy).

 

Przyznam, że brak przeklinanego przez wielu DPFa będzie dla mnie bardzo dobrą informacją :)

 

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapodaj zdjecie wydechu bo szczerze mowiac tylko czytam ze bez PDF-a jest skierowana w dol a nigdy nie moglem tego zaobserwowac :D

 

Opcja wyposazenia

S200A Entfall Katalysator Diesel particle filter

 

swiadczy o jego istnieniu. Od jesieni 2006 (wedlug Wiki) seryjnie montowany

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.