Skocz do zawartości

[E46] 318i oświetlenie wnętrza raz działa, raz nie


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem niedawno E46 sedan 99". Występuje w nim następująca anomalia :mrgreen: :

 

Oświetlenie jest typu: z przodu jedna lampka z jednym przyciskiem, z tyłu dwie...

 

Powiedzmy że przychodzę rano do samochodu, otwieram drzwi, zapalają się wszystkie lampki, odpalę auto to zgasną, podczas jazdy mogę przyciskiem zapalić lub zgasić... działa wszystko całkiem normalnie. Zamknę auto, przyjdę za godzinę, i dalej jest ok... Zamknę auto, przyjdę za trzy godziny i występuje taki efekt:

Otwieram drzwi, zapalają się tylko dwie tylne lampki, przedniej nie da się zapalić nawet przyciskiem... odpalam auto, lampki tylne gasną. Gdy podczas jazdy nacisnę przycisk przy przedniej lampce zapalają się tylko dwie tylne i nie ma możliwości ich zgaszenia przyciskiem... dopiero gdy zgaszę silnik i zamknę auto lampki zgasną. I tak samo jak poprzednio, zamknę auto, przyjdę za chwilę i dalej świecą tylko tylne... przyjdę za kilka godzin i lampki wszystkie działają prawidłowo... paranoja.

 

Nie jest to wina modułu komfortu bo wsadzałem już trzy i na każdym jest to samo. Gdzie panowie szukać... coś nie łączy, czy w czym tkwi przyczyna...

Trzy dni po kupnie świeciły tylko tylne lampki... pierwszy raz zaczęło działać wszystko elegancko gdy robiłem hamulec ręczny, auto było na podnośniku :shock:

I od wtedy działa raz tak raz tak... kilka razy w dniu się to zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem. U mnie bylo cos nie tak ze stykiem wtyczki w tej duzej lampce ktora masz z przodu. Wyciagnalem cala lampke i jak wtyczka byla w normalnej pozycji to raz sie zapalala a raz nie ale jak ja lekko odgialem to zapalala sie za kazdym razem. Podlozylem pod wtyczke maly klin tak zeby caly czas byla lekko odgieta i dziala do dzisiaj. Sprobuj moze u Ciebie tez pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.