Skocz do zawartości

[E93] Pomoc w doborze felg.


maczeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niech ktoś powie czy od bmw serii 5 2008 rok beda pasować felgi do mojego modelu, jak okazało się sprzedawca nie ma pojecia jakie ET jest, reszte można łatwo zmieżyć, poniżej link do felg:

http://www.adverts.ie/alloys-wheels/bmw-17-alloys/6456448

 

Nie wiem czemu nie widać wszystkich foto w tym ogłoszeniu ale po kliknieciu pod fotkami felg na Short link: .......... pokazują sie dodatkowe fotki ze zdjęciami wewnętrznej strony felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niech ktoś powie czy od bmw serii 5 2008 rok beda pasować felgi do mojego modelu, jak okazało się sprzedawca nie ma pojecia jakie ET jest, reszte można łatwo zmieżyć, poniżej link do felg:

http://www.adverts.ie/alloys-wheels/bmw-17-alloys/6456448

 

Nie wiem czemu nie widać wszystkich foto w tym ogłoszeniu ale po kliknieciu pod fotkami felg na Short link: .......... pokazują sie dodatkowe fotki ze zdjęciami wewnętrznej strony felg.

 

Zalozyc sie da, ale te felgi beda bardziej wysuniete niz te przeznaczone do E90, tym samym caly syf spod kol, bedzie ladowal na przednich drzwiach i tylnym zderzaku.

 

IS 20 to ET20 - jest na 8 zdjeciu. Na obu stronach, ktore podalem, sa tez wszystkie potrzebne parametry tych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za pomoc.

Na stronkach które podałeś nie widze, żeby było podane żę IS to to samo co ET albo co to jest EH2+, czy ten numer: 6 777 346 albo ozaczeie >AISi1< .

Jak będę mieć jakieś na oku to napisze ci na priv dla pewości żeby dobre kupic.

Może masz jakaś stronke gdzie są podane wszystki możliwe oznaczenia wybijane na felgach i ich znaczenia ?

Ja mam tylko takie ale to z oponami:

RunFlat http://www.opony.com.pl/artykul/oznaczenia-opon-run-flat/?id=1175

Oznaczenia opon http://www.oponeo.pl/narzedzia/oznaczenia-opon

Oznaczenia opon bardziej szczegółowo można się dowiedzieć co oznacza i jak się oblicza "wysokość" opony http://www.oponeo.pl/artykul/jak-czytac-oznaczenia-na-oponach

Edytowane przez Basia_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam, co to jest EH2+ , zapewne następca EH2 :

- Firma BMW w 1999 roku wprowadziła system, który składa się z opon o wzmocnionych bokach (np. Michelin ZP), obręczy kół EH2 o konstrukcji zapobiegającej oddzieleniu się opony od stopki przy braku ciśnienia i z systemu monitorowania ciśnienia powietrza w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

EH2+ to nie czasem podwójny kołnierz w feldze stosowany do opon typu RSC RunFlat. Lepiej nie zakładaj opon RSC na felgi bez podwójnego kołnierza bo powstana mikropęknięcia i powietrze ucieknie.

 

Swoja droga tez bede zmieniał felgi na lato ;-) i juz mam pewna wizualizacje ;-)

DRIVEN TO PERFECTION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wczoraj zamówiłam opony ale nie RF, jest problem z ich naprawą, a dokładnie ja akurat wybieram się do kraju na urlop za miesiac i dowiedziałam się że jeżeli trafi mi sie guma na trasie IRL->PL to 99.9% po wezwaniu pomocy drogowej odcholują mnie do punktu naprawy bo sami nie beda w stanie tego zrobić , do tego dochodzi czy tam gdzie mnie odcholuja beda w stanie taka opone naprawić i najważniejsze to strata czasu. Dla tego wybrałam na przód Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40 R18 92 Y XL, MFS i mam pewność że jak trafi mi sie kapeć to każda pomoc drogowa naprawi na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chę kupić felgi 19" coś takiego http://www.performancealloys.com/wheel-details.aspx?ID=3588 z tym że do przemalowania może w ten deseń ale nie wiem czy do mojej niebieskiej bedzie kolor pasować chyba zdecyduje się na białe w środku

i mam pytanie o rozmiaty.

Teraz mam

Przód: 8x18 225/40 R18 ET34

Tył: 8,5x18 255/35 R18 ET 37

Jakie powinny być wymiary w wykropkowanych miejscach żeby nie obcierało mi nic?

Przód: ...x19 .../... R19 ET...

Tył: ...x19 .../... R19 ET...

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko nie zabardzo rozumiem z tym ET co podałeś bo to chyba duża rożnica przód ET30-ET35

i tył ET30-ET40. Czy najlepiej patrzeć takie ET jakie mam teraz czyli przód 34 i tył 37 i nie bedzie problemów ?

Moge na tył założyć opone 275/30 R19 ?

Na Oponeo pokazuje mi takie rozmiary -> Alternative sizes:

F: 225/40 R18

F: 235/35 R19

R: 255/35 R18

R: 265/30 R19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko nie zabardzo rozumiem z tym ET co podałeś bo to chyba duża rożnica przód ET30-ET35

i tył ET30-ET40.

 

5mm roznicy pomiedzy ET30, a ET35, ET30 sa wysuniete 5mm na zewnatrz (oczywiscie porownujac ta sama szerokosc felgi). Uwierz mi, wiem co pisze :wink:

 

Czy najlepiej patrzeć takie ET jakie mam teraz czyli przód 34 i tył 37 i nie bedzie problemów ?

 

Z zakresem ET i szerokosci, ktory Ci podalem nie bedzie problemow. Fabryczne 19" maja 8.0 ET37 i 9.0 ET39, tak dla porownania.

 

Moge na tył założyć opone 275/30 R19 ?

 

Mozesz, ale wtedy przod musialby miec 245/35R19. Do Twojeo silnika te opony nie maja najmniejszego sensu.

 

Na Oponeo pokazuje mi takie rozmiary -> Alternative sizes:

F: 225/40 R18

F: 235/35 R19

R: 255/35 R18

R: 265/30 R19

 

Tak, mozesz zamiast 225/35R19 i 255/30R19 (fabrycznych rozmiarow opon), zalozyc 235/35R19 i 265/30R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.