Skocz do zawartości

Brzęczy nawet po wymianie pompy paliwa Bmw E46


kamilek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie widzialem tego tematu wiec zakladam nowy.

Mam następujący problem.Otóż zauważylem że podczas jazdy zaczęlo mi coś brzęczeć i podejrzewalem że to pompa paliwa ta podprogowa.Zakupilem nową z Boscha i zawiozlem do mechanika,który też potwierdzil że to pewnie pompa.Po czy okazalo sie ze po zalożeniu nowej pompy brzęczenie nie ustalo!!!Macie pomysl co to może być?Z góry dzięki za pomoc.

Bmw E46 Touring 318d 116km 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczy po przekręceniu kluczyka jeszcze przed uruchomieniem silnika? Jakieś inne objawy masz? Podłączałeś pod komputer? Wymieniłeś razem z pompą paliwa filtr paliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczy po przekręceniu kluczyka i podczas jazdy też,bo slychać jak stoję np. na światlach,wymienilem razem z filtrem paliwa...nie jest to jakieś mega glośnie buczenie ale slychać jak auto pracuje na wolnych obrotach,slychać to bardziej jak nachylilem się do podlogi między fotelem kierowcy a tylną kanapą...kurde jadę nad morze w piątek i nie mam pomyslu co to może być...auto jeździ normalnie bez spadku mocy i odpala też normalnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że po przekręceniu kluczyka buczy i po kilkunastu sekundach/około minuty przestaje? Bo pompka powinna napełnić układ i się wyłączyć. Jeśli tak to buczy układ paliwowy. U mnie też buczała pompa paliwa, wymieniłem na nową i dźwięk jest ledwo słyszalny teraz, trzeba się wsłuchać, żeby usłyszeć czy pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli paliwo. Mechanik po naprawie oddał Ci samochód w takim stanie i nic nie powiedział, że problem nadal występuje? Niech ktoś się wypowie bardziej doświadczony, czy może np. zapowietrzony układ powodować takie problemy po wymianie? Ja bym na Twoim miejscu zerknął pod auto, kilka śrub odkręcił, zobaczył i osłuchał tą nową pompkę, jak ona jest zamontowana, czy siedzi faktycznie pompka Boscha, czy nic tam nie cieknie, czy filtr nowy siedzi.

 

Jak się uporasz z problemem, to napisz co było powodem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamień bmw e46 na 318d m47n w tytule.

Byłeś przy wymianie? Bo może mechanikowi była taka potrzebna :mrgreen: jak masz pewność, że wymienił to oddałbym ją.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.