Skocz do zawartości

E39 530d A - logi dynamiczne z INPA - przeładowanie - chyba.


maciek-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

E39 530dA 2003 rok.

Dokonałem pomiaru ciśnienia doładowania turbiny. 3 bieg, 1400-4300 obr. Oto dane:

Do 2660 obr, ciśnienie wynosi 2280 mbar. Od ok. 2800-3450 obr ciśnienie wynosi 2485 mbar. Przy 3650 obr,

ciśnienie to 2227 mbar. Przy 4000 obr - 2075 mbar i obniża się wg ciś. zadanego.

Maksymalny przepływ na przepływce w okolicach 3200 obr to 1112 mg/H.

Mam założony filtr K&N zamiennie do papierowego w oryginalnej obudowie filtra. Program seryjny, maks. ciś. zadane

przy 3000-3500 obr to 2175 mbar.

Czy to przeładowanie jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam objaw tylko w moim przypadku jak przeładował około 3000obr na 2,48bar to później gwałtownie obniżał na 1,9bar i rosło do zadanego pomogła regulacja sztangi ( wystarczy wykręcić ją o 2 zwoje). Po regulacji wartość ciśnienia jest jak zadana (turbo po regeneracji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Sprawdzałem dzisiaj regulację cięgna i jest ono tak ustawione, że po zdjęciu go z dźwigienki poruszającej zmienną geometrią, aby ponownie nałożyć bolec w otwór cięgna, trzeba lekko wcisnąć cięgno, aby sprężyna i membrana się trochę ugięły. Ale po Twojej wypowiedzi, spróbuję to cięgno trochę wydłużyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miałem ten sam objaw tylko w moim przypadku jak przeładował około 3000obr na 2,48bar to później gwałtownie obniżał na 1,9bar i rosło do zadanego pomogła regulacja sztangi ( wystarczy wykręcić ją o 2 zwoje). Po regulacji wartość ciśnienia jest jak zadana (turbo po regeneracji).

 

 

Chyba elektrozawór sterujący zmienną geometrią był brudny, bo go przedmuchałem, przy okazji umyłem kolektor dolotowy i EGR. Ciśnienie w overboost-cie 2370 mbar. Sztangi nie regulowałem. Myślę, że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.