Skocz do zawartości

BMW e46 1.9 115km benzyna , jaki to silnik


nicematii

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Koledze chodzi chyba o silnik 118 KM M43TU.Tak jak Kolega powyżej pisze-silnik jest prosty i raczej bezproblemowy,choć osiągami nie imponuje.Ja przez ponad rok eksploatacji auta i najechaniu 15 tys km nie mam z tym silnikem żadnych większych problemów.Musiałem wymienić tylko uszczelkę miski olejowej bo miałem już wyciek ale w aucie 14 letnim wymiana którejś z uszczelek to dość oczywista sprawa.Od tamtego czasu silnik chodzi równo i cicho jak na R4.Należy pamiętać tylko o regularnym serwisowaniu(wymiana oleju itd),a po za tym auto i silnik bezproblemowe.Warto jednak przed zakupem auto prześwietlić od a do z,bo mi trafiła się akurat zadbana sztuka,którą sam sprowadziłem z Niemiec i o auto dbam,więc jestem też zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedna ważna sprawa-kupując taki samochód sprawdź czy nie ma czasem obróconych panewek,bo niektórzy sprzedają właśnie takie auta.Zazwyczaj panewki obracały się na skutek złego serwisowania bądź użytkowania choć niektórzy sądzą,że jest to wada fabryczna.Obróconą panewkę poznasz po bardzo charakterystycznym "metalicznym cykaniu"zarówno na zimnym i ciepłym silnikiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ogladalem jest w stanie perfekcyjnym jak na ten rok, ksiazka serwisowa , 3 kluczyki, przebieg 140 tys., wszytskie czesci w orginale, duzo czesci eksploatacyjnytch nowych np olej, klocki, tarcze, opony, akumulator , filtry itd. Ale cena tez jest odpowiednia co do stanu. Auto sprowadzone od hobbysty marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewny stanu w 1000% i osiągi nie są dla Ciebie priorytetem to możesz bardzo poważnie rozważyć zakup tego auta.Ja po przeszło roku czasu mogę powiedzieć,że troszkę żałuję iż nie zdecydowałem się chociaż na 320i(R6 i mała akcyza),ale znalazłem naprawdę ogarniętą 318 i serio jestem z niej zadowolony do tego stopnia,że następne auto to też będzie BMW.Z tym,że wiadomo osiągi nie są tu najmocniejszą stroną,zwłaszcza,że mam okazję jeździć też dużo mocniejszymi autami na codzień....ale ogólnie 318i jest warte polecenia o ile,powtórzę to raz jeszcze nie chcesz być"demonem startu i prędkości"...200 km/h bez problemu ale zryw mizerny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.