Skocz do zawartości

kontrolka dpf proszę o pomoc


mareczek13

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj oglądałem e60 525d 2008r. podczas jazdy testowej zapaliła się żółta kontrolka dpf, dodam że nastąpiło to przy wysokich obrotach na niskim biegu (jazda po mieście), sprzedający mówi że tu następuje samoczynne czyszczenie tego filtra i potwierdził komunikat wcisną ok. kontrolka zgasła, później jeździłem dalej i wszystko było ok. czy mam się czegoś obawiać ? dodam że kontrolka zapaliła się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów spokojnie i następnie ok.4,5tyś/obr na 2biegu i wtedy się zapaliła -na zimnym silniku. Czy to eliminuje zakup? auto podoba mi się ma oryginalny przebieg i jest bezwypadkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle, teraz sam nie wiem co robić , może czyszczenie by pomogło ? miał ktoś taki problem ? z drugiej strony rezygnować przez dpf jeżeli wszystko poza tym jest ok. przecież i na to są sposoby, nawet można go usunąć z tego co czytałem, czy to prawda? i czy wpływa to w jakimś stopniu na auto? jaki może być koszt czyszczenia a jaki usunięcia tego filtra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto odpowiada, spełnia twoje wszystkie oczekiwania i sprawdziłeś auto przed zakupem to ja bym brał.

Można jeszcze próbować uratować DPF poprzez czyszczenie i wypalenie

Można jeszcze kupić na allegro DPF z gwarancją za 1300zł

Można jeszcze wyrzucić DPF i po kłopocie.

BMW - Radość z Jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.