Skocz do zawartości

BMW 730i szarpie, przerywa, duże spalanie


Mefistofeles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Niedawno po zakupie e32 na benzynie gdy odpale silnik nie rowno pracuje, nie potrafi utrzymac w normie obrotow podczas jazdy powyzej 1,5tys obrotow szarpie i przerywa dopiero pozniej normalnie sie wkreca, i czarny dym leci z wydechu. Na odcinku 20km spaliło ponad 20l benzyny. Posiada instalacje LPG 2 generacji na LPG normalnie pracuje nic nie szarpie itp. a na benzynie nie bardzo. Nie wiem jaka może być tego przyczyna kable i świece są nowe wymieniłem filter paliwa wyczyściłem przepływomierz nie pomogło. Proszę o pomoc Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wystrzału na gazie? Jeśli tak, to po dupie dostał przepływomierz i będzie do wymiany.

Sprawdź czy wszystkie gumy nie są sparciałe. Bo jeśli bierze lewe powietrze to również może być problem. Sprawdź jeszcze czujnik położenia wału, czy nie jest walnięty.

 

sprawdził bym jeszcze na twoim miejscu Sundę Lambda

 

Ja miałem uszkodzoną sondę i nie wzrosło mi jakoś spalanie tak jak u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrzał na pewno był bo widać ze przepływomierz był naprawiany i w filtrze powietrza został zamontowany zawór który się otwiera jak jest tzw. wystrzał że ma gdzie ujść ciśnienie. Raz mi tak strzeliło podczas jazdy ale to dlatego że chyba brakło gazu w zbiorniku. Gumy są w porządku szczelne nie sparciałe. Czujnik położenia wału sprawdzę i lambdę również ale najpierw podłączę BMW do komputera jestem ciekaw co wykaże. Mechanik dopiero w piątek ma czas tak wiec muszę jeszcze poczekać. Ale sonda Lambda mierzy spaliny z PB jak rownież z LPG tak wiec nie wiem czy będzie zepsuta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.