Skocz do zawartości

[E60] Dolewka oleju 3.0d


Woju1

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie do was: czy uszkodzony wtrysk na którym nieświadomie jeździłem ok 15 tys km zachipowanym autem mogl mieć wpływ na to, ze turbina padła? Kwestia taka, ze własnie 15 tyś temu regenerowałem wszystkie wtryski i jeden spieprzyli a teraz turbo padło. Ma to jakiś bardzo znaczący wpływ? Bo chce aby ten serwis wziął za to odpowiedzialnosc ale nie wiem czy mam mocne podstawy bo turbo przecież nowe nie było..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odkąd jestem na forum nie słyszałem by niesprawny jeden wtryskiwacz uszkodził komuś turbo. Natomiast niewłaściwy program chipu lub nieodpowiednia eksploatacja turbo, zwłaszcza po chipie, z pewnością mogło przyczynić się do jej szybszego zużycie. Może turbina padła ze względu na normalną kolej rzeczy, swoje już nakręciło.

Co do uzasadnionej reklamacji w tych okolicznościach,to zanim pójdziesz radził bym Ci na tyłek założyć poduszkę :wink: . Ja podstaw raczej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do was: czy uszkodzony wtrysk na którym nieświadomie jeździłem ok 15 tys km zachipowanym autem mogl mieć wpływ na to, ze turbina padła? Kwestia taka, ze własnie 15 tyś temu regenerowałem wszystkie wtryski i jeden spieprzyli a teraz turbo padło. Ma to jakiś bardzo znaczący wpływ? Bo chce aby ten serwis wziął za to odpowiedzialnosc ale nie wiem czy mam mocne podstawy bo turbo przecież nowe nie było..

 

 

Jak zachipowałeś to nie masz GW na wtryski, nie mówiąc o turbinie (wyższe ciśnienie doładowania, większe podlanie wtryskami) Żadnych szans na zrzucenie winy, nawet jakbyś nie miał programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką poduszke pod dupe? ;) Przeciez i ja i oni jestesmy kulturalnymi ludźmi. Za regeneracje wtryskow dalem prawie 5 tyś wiec chyba mam prawo byc zaniepokojony skoro okazalo sie, ze jeden byl calkowicie nieszczelny w srodku a ja zrobilem tak ok 15 tys kilometrow wierzac ze wszystko jest w porządku. Chip mam z wykresem zrobiony w firmie pasjonatów i gwarantuję Ci ze ich praca nie ma az tak znaczacego a wrecz jak sugerujecie niszczacego wplywu na silnik. Po kulturalnej rozmowie montaz i demontaz turbo mam gratis. Polecicie jakąs dobrą sprawdzona firme od turbin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci wierzę, że program może być dobrze zrobiony.

 

Co do wtrysków ja nie jestem przekonany do regeneracji bo:

 

- kwota którą podałeś jest kosmiczna - nowe wtryski chodzą po 700-800 zł.

- renegeracja w 90% przypadkach robiona jest na chińskich zamiennikach

- kupiłem 3 ori wtryski za 200 zł szt i pracują bardzo dobrze, korekcje idealne.

 

Generalnie turbin garett teoertycznie nie da się regenerować. Przeważnie robią to na chińskich zamiennikach (brak dostępu do ori). Jedna firma wiem, że robi to porządnie turbo tec z Jaworzna, nie wiem na jakich zamiennikach ani nic więcej, ale 3 auta widziałem z turbinami po ich regeneracji i żadnych problemów przez kilka lat, kwota regeneracji jest prawie 1,5 razy wyższa niż w innych firmach, ale 2 lata GW bez limitu km.

 

Często nie udaje się regeneracja. Jeśli masz chipa i chcesz regenerować to pożegnaj się z gwarancją, poza tym regenerowana bardzo krótko pochodzi na programie. Więc albo używka w bdb stanie która pochodzi dłużej niż regenerowana albo nowa albo spróbuj w tej firmie o której pisałem.

Edytowane przez qwertykk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.