Skocz do zawartości

Wzmacniacz (oryginalny) do e46


tiestorin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem podobnego tematu, więc zacznę w czym problem.

Posiadam BMW e46 Touring 2003/2004 320D 150KM. Autko bajka zwłaszcza po zmianie z seata leona.

Problem polega w tym, że posiadam nawet bogato wyposarzoną wersję, prócz pakietu nagłośnienia...

Zwykłe BMW Business na kasety, 4głośniki z przodu i 2 w bagażniku. Poszukuje forumowiczów z chęciami którzy mogli by mi wyjaśnić kilka spraw z tym związanych.

1. Wielkie zdziwienie w porównaniu do seata leona gdzie org. głośniki miały na prawdę niezłą moc i jakość... jak to ? przecież to klasa średnia Premium

2. NAJWAŻNIEJSZE w temacie. W bagażniku znalazłem kupę oryginalnych kabli nie wiem z czego.... wzmak zmieniarka ? kolega powiedział że prawdopodobnie zapinana kostka jest do wzmaka i przez to głośniki idą (przepraszam) ciulowo słabo ;)

2.1 jeśli to prawda, jaki wzmak kupić ???? pozwolę sobie zapodać kilka linków z serwisu aukcyjnego:

- http://allegro.pl/wzmacniacz-bmw-e46-65-12-08376305-i4230522882.html

- http://allegro.pl/bmw-e46-wzmacniacz-lear-i4236976839.html

- http://allegro.pl/bmw-e46-wzmacniacz-stelaz-wtyczka-oryginal-audio-i4211521238.html - w tym zauważam bardzo podobną kostkę do mojej lecz chyba do każdego wchodzi taka sama, jest jeszcze wiele droższych wzmaków, tych samych, hi-fi i harman lecz nie wiem czy podejdą i czy ma to sens. chcę choć troszkę lepsze nagłosnienie jak w leonie...

3. Jeśli faktycznie posiadam oryginalne wejście na wzmak, mogę jakoś poprowadzić od niego kabel na jakiś mniejszy wzmak pod jakąś małą skrzynie basową ?

4. z racji tego że nie mam odtwarzacza cd to czy jest szansa podłączenia wejścia auxionary pod moje radio ? chyba że mam poprowadzone kable do zmieniarki to zacznę szukać zmieniary.

 

Dzięki wielkie za pomoc i poważne podejście do tematu. Postaram się odwdzięczyć lub równie dobrze pomóc komuś innemu !

Wzmak chcę kupić jak najszybciej:)

 

Pozdrawiam !!!

Dołączam moje zdjęcia z google picassy :)

https://plus.google.com/photos/115683159206268577770/albums/6018924155321358049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra gra dużo lepiej na HK, a jak jeszcze wyrwiesz jakiegoś professionala to w ogóle.

Miałem leona 2004r ( model I ) to akurat byłem załamany jakością i mocą ori głośników i ori radia.

Teraz w e46 mam hk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem w ASO i dowiedziałem się że wzmak LEAR audio pasuje. Wzmaki hifi i harmana mają wejście jeszcze na dodatkową wtyczkę. Zamówiłem na allegro tego lear za 100zł - zobaczymy jak pójdzie. Co do leona to miałem wersje z dużą nawi i z lepszym oryg. nagłośnieniem :) Duży plus w mojej bmce że niskie tony w bagażniku dużo niżej schodzą z częstotliwością w dół, brakuje tylko tego wykopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam nie znalazłem podobnego tematu, więc zacznę w czym problem.

Posiadam BMW e46 Touring 2003/2004 320D 150KM. Autko bajka zwłaszcza po zmianie z seata leona.

Problem polega w tym, że posiadam nawet bogato wyposarzoną wersję, prócz pakietu nagłośnienia...

Zwykłe BMW Business na kasety, 4głośniki z przodu i 2 w bagażniku. Poszukuje forumowiczów z chęciami którzy mogli by mi wyjaśnić kilka spraw z tym związanych.

1. Wielkie zdziwienie w porównaniu do seata leona gdzie org. głośniki miały na prawdę niezłą moc i jakość... jak to ? przecież to klasa średnia Premium

2. NAJWAŻNIEJSZE w temacie. W bagażniku znalazłem kupę oryginalnych kabli nie wiem z czego.... wzmak zmieniarka ? kolega powiedział że prawdopodobnie zapinana kostka jest do wzmaka i przez to głośniki idą (przepraszam) ciulowo słabo ;)

2.1 jeśli to prawda, jaki wzmak kupić ???? pozwolę sobie zapodać kilka linków z serwisu aukcyjnego:

- http://allegro.pl/wzmacniacz-bmw-e46-65-12-08376305-i4230522882.html

- http://allegro.pl/bmw-e46-wzmacniacz-lear-i4236976839.html

- http://allegro.pl/bmw-e46-wzmacniacz-stelaz-wtyczka-oryginal-audio-i4211521238.html - w tym zauważam bardzo podobną kostkę do mojej lecz chyba do każdego wchodzi taka sama, jest jeszcze wiele droższych wzmaków, tych samych, hi-fi i harman lecz nie wiem czy podejdą i czy ma to sens. chcę choć troszkę lepsze nagłosnienie jak w leonie...

3. Jeśli faktycznie posiadam oryginalne wejście na wzmak, mogę jakoś poprowadzić od niego kabel na jakiś mniejszy wzmak pod jakąś małą skrzynie basową ?

4. z racji tego że nie mam odtwarzacza cd to czy jest szansa podłączenia wejścia auxionary pod moje radio ? chyba że mam poprowadzone kable do zmieniarki to zacznę szukać zmieniary.

 

Dzięki wielkie za pomoc i poważne podejście do tematu. Postaram się odwdzięczyć lub równie dobrze pomóc komuś innemu !

Wzmak chcę kupić jak najszybciej:)

 

Pozdrawiam !!!

Dołączam moje zdjęcia z google picassy :)

https://plus.google.com/photos/115683159206268577770/albums/6018924155321358049

 

ad.1 bez komentarza

ad.2 sa tam kable miedzy innymi do: wzmaka, zmieniarki, czytnika dvd, anteny gps, tunera tv/fm bynajmniej ja w swojej tak mam.

ad.2.1 mozesz kupic nawet jakis firmowy tylko bedzie troche przerobek

ad.3 nawet jak wlozysz ten oryginalny wzmacniacz to od niego mozesz wypuscic jeszcze kable na dodatkowy wzmacniacz np pod skrzynie przerabialem to w e39 i ladnie sie spisalo

ad.4 zalezy jaki masz odtwarzacz w niektorych sie da bez problemu. Jezeli masz instalacje na zmieniare proponuje taka zakupic sam posiadam i jakosc dzwieku jes lepsza niz tam jakies mp3. Mozesz sie pokusic na cyfrowa zmieniarke z allegro ale jakosc nie jest powalajaca tyle ze wpinasz do niej karte czy pendriwe czy tam iphone itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mozesz sie pokusic na cyfrowa zmieniarke z allegro ale jakosc nie jest powalajaca tyle ze wpinasz do niej karte czy pendriwe czy tam iphone itp

 

:duh: K-cze no nie wytrzymałem już tego ciągłego objeżdżania zmieniarek MP3, posiadam od jakiegoś czasu Densiona BT Lite i jakość dźwięku jest dobra(adekwatna do reszty systemu w kilkunastoletnim aucie). Biorąc jeszcze pod uwagę prostotę podłączenia i dodatkowe funkcje - jak zestaw głośno mówiący, powiem że jest to rozwiązanie bezkonkurencyjne.

 

Jeżeli ktoś jest motomelomanem, to chyba żadne auto klasy kompakt go nie zadowoli, nawet jak z winyla złotym kablem sobie coś puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O fajnie smiechoo ze masz Denisona. Możesz napisać jak jest z telefonem, bo na tym mi bardziej zależy. Działa to bez zarzutu??Jakość połączenia. I czy nie ma problemu z rozłączaniem. Co prawda jak już będe kupował to Denison Pro Bt, bo zależy mi żeby było wszystko na navi widać (ksiązkę telefoniczna), a niestety BT lite tego nie obsługuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z solidem B2710 używanym na co dzień, jako zestaw głośnomówiący działa ok(oczywiście lite ma wiele oganiczeń), jakość rozmów jest nawet lepsza niż w przypadku używanego wcześniej zestawu nokii.

 

Z solidem nie mogę puścić MP3 po BT(chociaż widzi go jako słuchawki, możliwe że update softu w którymś komponencie by pomógł), na testy z moim IPhonem4 ciągle brak czasu.

 

Po wielu negatywnych wypowiedziach na temat jakości dźwięku, byłem mile zaskoczony, niektóre MP3 potrafią go zawiesić, grzeje się.

 

Kupiłem używkę za 150,- więc jestem mega pozytywnie zaskoczony. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To napisz mi jeszcze, czy ten używany kupowałeś od BMW czy jakiegoś innego auta i dokupowałeś kable. Pytam bo widziałem na aukcjach, że te wyzsze modele mają na naklejkach znamionowych napisane do jakiego są modelu. Ciekaw jestem czy takie z VW będzie działać w BMW po dokupieniu kabla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.