Skocz do zawartości

II próba kradzieży - dziwna opinia ASO. Prośba o pomoc.


andrz_ej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno miałem niestety kolejną próbę włamania. Udało się przegonić nieproszonych gości ale problem pozostał. Oczywiście z AC poszło do ASO żeby "posprzątać: po nieproszonej wizycie. Nauczony pierwszą próba zakładałem, że ponownie będzie do wymiany komplet kluczyków i stacyjka. Za pierwszym razem auta nie odpalili tak jak i teraz. Wpinali się oczywiście ale co im się udało sczytac nie mam pojęcia.

 

Zdziwiła mnie bardzo informacja z ASO, że tym razem wymienią tylko wkładkę zamka, bo cytuje:

 

"Przy pierwszym włamaniu wymieniliśmy komplet kluczy z CAS-em mimo, że diagnoza nie pokazywała żadnej ingerencji w elektronikę. Motywacja była taka, że nowe moduły Cas zostały ulepszone o system samozniszczenia w przypadku nieautoryzowanej ingerencji. Na ten moment posiada Pan moduł Cas, który w przypadku próby ingerencji ulegnie zniszczeniu. W związku z tym na dzień dzisiejszy brak podstaw do wymiany kompletu zamków oraz modułu CAS. Element jest sprawny, co wykazała załączona diagnostyka. Programowanie nie jest konieczne ze względu na zamontowany w pojeździe zmodyfikowany moduł CAS."

 

Pytania jakie mi się nasuwają to:

- czy rzeczywiście można odtworzyć czy ktoś dokonał "ingerencji w elektronikę" - "system" to pamięta i informuje 0 jestem OK lub "uwaga, ktoś mnie zmienił"?

- czy pojawiły się jakieś nowe wersje CAS dla E90?, które ulegają samozniszczeniu cokolwiek to znaczy i teraz rzeczywiście nie trzeba nic wymieniać poza wkładką od klucza?

 

Poradźcie proszę, czy to ma jakiś sens czy ASO po prostu się zbytnio nie przejmuje i idzie po najniższej linii oporu? Czy jednak nalegać na wymianę kompletu kluczyków i CAS i jakie mieć na swoje żądanie argumenty? Pomóżcie proszę. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę - ASO zarabia na wszelkich czynnościach związanych z autem, więc tak prostego zarobku pewnie by sobie nie odpuścili. Myślę, że tak, jak Ci podali może być.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.