Skocz do zawartości

Szarpanie - skrzynia biegów


no7ic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z szarpiącą skrzynią biegów, mianowicie przy wolnej jeździe gdy mam zatrzymać już samochód następuję szarpnięcie, podczas jazdy występuję również problem w momencie gdy wcisnę pedał gazu w podłogę i później odpuszczę potrafi czasami szarpnąć przy redukcji. Przejrzałem forum i z tego co widzę to dość częsty problem w e65, chciałbym zacząć od wgrania nowych sterowników do skrzyni biegów i teraz pytanie gdzie mogę to zrobić, jestem z okolic Koszalina tak więc najlepiej ktoś sprawdzony z okolicy kto się zna na tym, i jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ogólnie znany, porównaj czy masz podobne objawy do moich.

 

Przy spokojnym ruszeniu zmienia biegi ale czuć zmiany przełożeń (tak jak by wszyscy pasażerowie skłaniali głowy przy zmianie biegów), i tak z biegami od 1 do 4 reszta ok.

A przy zatrzymywaniu za szybko wskakuje jedynka - takie uczucie jak by lekko cię ktoś w zderzak pukną.

 

Dużo czytałem i się zastanawiałem piszą że konwerter , wgranie softu nowego itp. Kasowanie adaptacji i jazda adaptacyjna działa na chwilę.

 

Według mnie ta skrzynia na pozycji ,,D'' nie powinna schodzić na 1-nkę przy ruszaniu, auto powinno w czasie jazdy np. w mieście ruszać z 2-go biegu.

 

Spróbuj pojeździć na manuału to zobaczysz że tam żadnych szarpnięć nie ma nie schodząc nigdy przy zatrzymaniu/ruszaniu do jedynki.

 

Moim jedynym rozwiązaniem jest chyba regeneracja mechatronika, wiele osób robiło i to pomogło

 

Sprawdź jeszcze na postoju czy jak przełączasz miedzy 1-2 2-1 to czy nie czuć takiego lekkiego szarpnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogólnie znany, skrzynia nie jest najnowsza i dlatego się tak dzieje. Odświeżenie oprogramowania w 80% przypadków załatwia sprawę i problem znika.

 

Skrzynia pracuje tak jak zaprogramował ją producent więc ruszanie w dwójki to jakiś wymysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem z twoich rejonów i nikogo polecić nie mogę. Znalazłem taki temat o tym problemie z skrzyniami ZF 6hp26 w Jaguarach http://www.thelurch.com/lurching_zf_transmission.htm

 

szatynwroc, być może masz rację że upgrade skrzyni pomoże, bo problem występuje tylko na ,,D'' - na manuału przełącza znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trzeba zregenerować mechatronic i po temacie, oczywiście jak coś to zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przymierzam się do kupna części od ciebie, bo tak czytając różne fora to 80% przemawia za tym aby zregenerować mechatronik niż zrobić upgrade skrzyni.

 

Dużo osób co robiło regenerację mechatronika to problemy z szarpaniem zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie warto zregenerować mechatronik i w ogóle zrobić remont skrzyni, po tym zabiegu będzie lepiej działać. tylko po co przepłacać !!!

Wgranie softu plus adaptacja nie powinno przekroczyć 200 pln.

 

Regeneracja mechatronika czy remont skrzyni to już lekko 5XXX kwota pln. Jak nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szatyn remont to remont a regeneracja mechatronica np. u mnie z częściami ZF i usługą o ile robię to przy wymianie oleju to koszt 570-670zł jeżeli olej był wcześniej wymieniany i nie ma potrzeby to 770-970zł ceny z usługą i kasowaniem adaptacji więc do 5xxx jeszcze daleko :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok zgadza się że regeneracja mechatronika wychodzi taniej niż remont skrzyni. Powinieneś jednak dopisać też że jak robisz to przy wymianie oleju to koszt miski z filtrem to jakieś 500 pln do tego olej też 500 pln a i sama robocizna musi kosztować. Zaczyna cena rosnąć :-)

Tak czy inaczej wgranie softu jest parę razy mniej kosztowne i zajmuje max godzinkę czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zgadzam się z tobą i w wielu skrzyniach to pomogło, ale czasem nie domaga mechanicznie i trzeba do niej zajrzeć :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.