Skocz do zawartości

E61 ACC co się mogło zepsuć czy tylko brak kalibracji


dembina77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z tempomatem ACC, po włączeniu krzyczy, że błąd... słyszałem, że często rozkalibrowuje się. W aso i prawdopodobnie tylko tam za robotę wołają 600 ale najpierw muszę wiedzieć czy wszystko jest sprawne. Mam ostrzeżenie przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu i fajnie by to chodziło w połączeniu z ACC... Może ktoś przerabiał temat? i przy okazji w trasie przy delikatnej jeździe ok 90-100 mam temperaturę 80-84 stopnie, czy to nie mało...

 

 

viewtopic.php?f=73&t=117891

Edytowane przez dembina77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zacznij od glownego termostatu. To on najczesciej pada i nie domyka. Kolega tez ma wlasnie problem z temp. i bedziemy go wymieniac na dniach a objawy podobne co u Ciebie wiedz jak bedzie po wszystkim to dam znac czy pomoglo.

 

Wiekszosc wymienia oba bo robota jedna a ten drugi od AGR jest tanszy.

 

 

Co do ACC to komputer nic nie pokazuje, jaki to blad? Sprawdz kable i wtyczki i czy nic nie jest popsute.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ACC to chyba nie pozostaje mi nic innego jak dokładnie sprawdzić. Termostat główny wymieniłem i wszystko po staremu nic lepiej... wymieniłem ale już sam bo prościzna termostat egr i chyba jest ok. trochę poobserwuję i wtedy będę pewny. Pozdeawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej, juz po wymianie. Glowny termostay wymieniony. Niestety temp. nie dochodzi wyzej jak 88°C (w trybie miejskim, 25min jazdy) ale mimo wszysto to juz poprawa (max 84°C) wiedz bedzie wymieniany termostat AGR.

 

Z tego co widac to jak padaja, to oba, poprawa w kazdym bedzie odczowalna wiedz jak wymieniac to dwa na raz bo AGR i tak trzeba odkrecic zeby dojsc do glownego a jak chcesz wymienic tylko termostat agr to masz znowu ladny dostep do glownego ;D

 

A tu znalazlem konkret

viewtopic.php?f=69&t=96674

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak, że po wymianie głównego termostatu praktycznie nic się nie zmieniło... wymieniłem mały przy egr ale już sam bo to pierdoła i wszystko jest jak fabryka przewidziała. W trasie około 90 miasto w korku przy dzisiejszej temperaturze (28-30 stopni) dochodzi do 98 i spada do swoich 90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.