Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mi też wszyscy pisali że nie kupie e90 2006 320d 163 ps w dobrym stanie poniżej 40 tyś ... Sporo się naszukałem i się udało za 33 tyś ... Auto normalne nie żadna igiełka (udokumentowane i potwierdzone 251000 km malowany przedni lewy błotnik i maska, lampy oryginalne i szyby też) ale szukałem 3 miechy, forum bardzo mi pomogło w trzeźwej ocenie i się naoglądałem szrotów sporo... Większość użytkowników ma racje tanie oznacza szroty w 100% szukać trzeba minimum w cenach średnich z danego rocznika z allegro i też nie jest łatwo... Co do tego e46 to fotel kierowcy wygląda na 365 000 km a nie 165 000 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno prawda z tymi szczęśliwcami. Szukajmy E46 powyżej 50tysięcy, przecież to rzadki model i taki ekskluzywny, że ceny teraz będą lecieć tylko do góry. :mrgreen:

Dużo jest ulepów, ale ludzie - nie przesadzajmy. To jest już ~15 letnie auto i nikt nie da 40k za taki wóz (chyba pomyleniec).

@febi, byłeś? Widziałeś? Jesteś wróżbita Maciej, że na odległość oceniasz? Większość ludzi samochód trakuje jak kupe żelastwa i nie biją niemca w kask do zdjęć 15 letnich (i tak ładnych, ale już zaraz pełnoletnich) furek? Opanujmy się, bo zaraz będziemy kupować nowe samochody po cenie wyższej niż katalogowo, bo przecież w fabryce ulepili i muszę dać trochę więcej żeby się nie posypał :duh: Do tego dochodzi natężenie ruchu, zdolności kierujących, pełno szkód parkingowych, kolizje i małe stłuczki większość będzie malowanych tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bAD] prawda z tymi szczęśliwcami. Szukajmy E46 powyżej 50tysięcy, przecież to rzadki model i taki ekskluzywny, że ceny teraz będą lecieć tylko do góry. :mrgreen:

Dużo jest ulepów, ale ludzie - nie przesadzajmy. To jest już ~15 letnie auto i nikt nie da 40k za taki wóz (chyba pomyleniec).

@febi, byłeś? Widziałeś? Jesteś wróżbita Maciej, że na odległość oceniasz? Większość ludzi samochód trakuje jak kupe żelastwa i nie biją niemca w kask do zdjęć 15 letnich (i tak ładnych, ale już zaraz pełnoletnich) furek? Opanujmy się, bo zaraz będziemy kupować nowe samochody po cenie wyższej niż katalogowo, bo przecież w fabryce ulepili i muszę dać trochę więcej żeby się nie posypał :duh: Do tego dochodzi natężenie ruchu, zdolności kierujących, pełno szkód parkingowych, kolizje i małe stłuczki większość będzie malowanych tu i ówdzie.

Pisalem kiedyś w innym temacie ze w Niemczech dobre auto z malym przebiegiem i "swiezym " przeglądem kosztuje dużo , nie na kieszen przeciętnego Polaka . Tanie sa tylko auta powypadkowe , z poważnymi usterkami mechanicznymi lub i z dużymi przebiegami . Ale każdy ma prawo wyboru .

PS . Rynek aut w Niemczech znam bardzo dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci jedynie dać radę - szukaj, a znajdziesz ;) Różne przypadki chodzą po ludziach, niektórzy potrzebują gotówki więc będą sprzedawać taniej niż oczekujesz(i to właśnie takich okazji się szuka, a nie od Mirka i Janusza). Ceny >= 30k dają właściciele, którym nie spieszy się ze sprzedażą - a nóż, może trafi się jakiś, który ma parcie i kupi za tyle.

Moim zdaniem dupowóz jak w linku nie powinien przekroczyć 25k, w końcu zaraz po tej sumie zaczynają się E9x :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ważne sprawdź ile ten dupowóz kosztował nowy no sorry ne ozukujmy się to nie civic lub inne o wiele tańsze nowe auto, tylko coupe z drogą i mocną jednostką napędową.

Niestety ale wszystkie coupe trzymają cenę jak są stare i w dobrym stanie. Brat ma W124 3,2 coupe z 5 automat i sądzisz, że ile kosztowało? Więcej niż moje e46 coupe przed liftowe. Celował w W126 560Seca ale odpuśił, gdy okazało się, że bez 50-60k nie ma co szukać.

 

Co do szukanie okazji, hmm policzmy ile czasu i pieniędzy marnuje się oglądając takie okazje, to nie jest jakaś kwota wielka, ale jak się obejrzy z 10 i wiecej samochodu to przecież taniej wychodzi kupić za te koszta oglądania pewny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci jedynie dać radę - szukaj, a znajdziesz ;) Różne przypadki chodzą po ludziach, niektórzy potrzebują gotówki więc będą sprzedawać taniej niż oczekujesz(i to właśnie takich okazji się szuka, a nie od Mirka i Janusza). Ceny >= 30k dają właściciele, którym nie spieszy się ze sprzedażą - a nóż, może trafi się jakiś, który ma parcie i kupi za tyle.

Moim zdaniem dupowóz jak w linku nie powinien przekroczyć 25k, w końcu zaraz po tej sumie zaczynają się E9x :mrgreen:

 

Jak czytam takie bzdury to az mnie bierze :mad2: człowieku jak ktos szuka gotówki to najpierw idzie do komisu i tam mu dadzą cene troche niższa od rynkowej za auto i pozniej odsprzedadzą z sporym procentem ,po drugie znamludzi ktorzy kupili u mnie auta i po roku powrócili kupic np zamiast Coupe sedana bo rodzina im sie powiększyła i na to auto nie musieli nawet dawać oglosżenia bo znajomi czekali prawie rok na takie auto ,dobre auta sprzedaja sie w nirmalnych cenach wiec nie opowiadaj głupot i wciskaj kitu ze sa okazje :duh:

Tak okazja to kupic dobre auto i cieszyć sie pare lat ze nie wyopilo sie kasy ,po drugie w Niemczech cena jest zawszeakekwatna do stanu auta im mniejszy oryginalny przebieg tym auto droższe u nas większość aut ma przebiegi na życzenie bo prawie kazdy polak chce niski przebieg w niskiej cenie :cool2:

Potem siedzieć ze w TVN znajdują passaty ktore zamiat 190 tys km maja 450 tys mnie to wcale nie dziwi ani nie szokuje taki rynek takie auta .

Dlatego do mnie ludzie przyjeżdzają dopiero kiedy zobaczą 10-15 aut wcześniej wlasnie tych okazji ,a dodam ze nie mam nowych salonowych aut tylko 10-14 używane auta.

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, do komisu sprzedać samochód kilka tys poniżej ceny rynkowej i ma się gotówkę od ręki, a komis umyje wypoleruje i opchnie go i zarobi właściwie za nic kilka tys. Sprzedawanie samochodu poniżej ceny bo potrzeba szybko kasy to kłamstwo na 99%, szybko kasa to tydzień a nie miesiąc i więcej jak te okazje stoją.

Tu akurat przyznam rację Zenkowi, samo obejrzałem kilka e46 coupe zanim trafiłem do niego po samochód, co zabawniejsze nie szukałem okazji a w tej wyższj półce cenowej, muszę przyznać, że pomimo czasami ceny 25k to były perełki co potwierdził mechanik lub diagnosta zależności gdzie je sprawdzałem xD

Zdjęć nie wstawię samochodu bo ostatnio zaliczyłem barierkę i czeka na malowanie a taki był ładny i bez wypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dupowóz jak w linku nie powinien przekroczyć 25k, w końcu zaraz po tej sumie zaczynają się E9x :mrgreen:

Za 30 parę tyś się szrotów e90 naoglądałem to aż boje się myśleć jakie to rodzynki są do 30 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę trochę forum i największe kocopoły opowiadasz Ty, Zenku. Oczywiście, że idzie do komisu, a później Zenek Pestka pisze na forum, żeby nie brać tego samochodu bo jest z komisu, bo jest taki i owaki! Ludzie czasami potrzebują zmienić auto bo wyszła sytuacja typu ciąża. Ciąża nie rozwija się w ciągu tygodnia, ale czas goni. Dają mniejszą cenę i takich cen się szuka. Czyli chcesz mi powiedzieć, że nie ma okazji? Jeżeli uważasz, że każde auto, które ma napisane w ogłoszeniu "okazja! igła, jedyny taki, najlepszy, pełen wypas" to okazja to nie mamy o czym dyskutować. Zawsze się szuka produktu jak najlepszego i jak najtańszego. Co w tym dziwnego? Przecież to prawa rynku. Jak ściągasz takie dobre fury i na nich jeszcze dobrze zarabiasz to pewnie stoją po normalnej cenie w Reichu. Ale co się dziwić handlarzykowi :duh: Zenek przyjeżdża podbija cenę, a na forum krzyczy, że za coupe E46 30k to mało!

 

@samael Samochody, które wymieniłeś to już Youngtimery, A W126 to klasa sama w sobie i nie rozumiem tutaj porównania serii 3 do tych wozów. Civici kosztują po 10-12k, więc tak jak wcześniej napisałem E46 nie powinno przekroczyć 25k zł. E46 to klasa średnia i nic tego nie zmieni, nawet Zenkowe opowieści z Narnii.

 

Reasumując, możecie spinać poślady i wywyższać E46, ale to nic nie zmieni. Samochód się starzeje i będzie spadać ich cena dopóki dopóty będzie ich tak mało, że będą ludzie się bić o ten model. Ostatnio przeglądam ogłoszenia W123 (beczka, zajebista fura) i byłem w szoku kiedy zobaczyłem ich ceny. Jeszcze niedawno było ich dosyć dużo na Allegro czy Tablicy, a teraz? Ludzie pozłomowali graty, zostały zadbane sztuki i ceny naprawdę wysokie, bo ludzie chcą kupić z sentymentu, a jak wiadomo sentyment kosztuje :mrgreen: . Na takim właśnie samochodzie już nie powinno się stracić. E46 pomimo dobrego trzymania ceny z roku na rok, będzie tańsze. Mam nadzieję, że nie spotka ich los podobny do E36 :mrgreen:

 

Pozdro, bez spiny, luźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez spinów, piszę po raz enty, nadal nie rozumiesz na czym polega handel w Polsce sprowadzanymi autami. Owszem są "okazje" ale ile ich może być na prawie 8 mln. ściągniętych od 2009r.? A jak już się pojawiają, tu na forum, to zaraz tacy jak ty gęgają, że stare auto i nie powinno kosztować tyle a tyle. I przyjmij wreszcie do świadomości, że takie E46 w idealnym stanie z małym przebiegiem, może być droższe od E90 z gigantycznym przelotem, zaniedbane i kiepskim stanem technicznym. Zenek daje bardzo dobre porównania, bo skoro omawiana jest sprowadzona sztuka, to odnosi się cenowo do podobnej np. z mobile de.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, te które oglądaliśmy W126 coupe 560seci nie były jakoś specjalnie cichsze od W124 coupe 3,2.

Co ważne stare coupe z dyżum silnikiem i zadbane są zawsze drogie, bo jest ich mało fizycznie na rynku taka prawda nieważne czy będzie to E46, czy W124/6 czy cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez spinów, piszę po raz enty, nadal nie rozumiesz na czym polega handel w Polsce sprowadzanymi autami. Owszem są "okazje" ale ile ich może być na prawie 8 mln. ściągniętych od 2009r.? A jak już się pojawiają, tu na forum, to zaraz tacy jak ty gęgają, że stare auto i nie powinno kosztować tyle a tyle. I przyjmij wreszcie do świadomości, że takie E46 w idealnym stanie z małym przebiegiem, może być droższe od E90 z gigantycznym przelotem, zaniedbane i kiepskim stanem technicznym. Zenek daje bardzo dobre porównania, bo skoro omawiana jest sprowadzona sztuka, to odnosi się cenowo do podobnej np. z mobile de.

:cool2: Tak jak wcześniej napisałem - 0,5 procent to były naprawdę okazje :D . Żeby wypowiadać się na temat sprowadzanych aut to trzeba przyjechać np. do Niemiec i zobaczyć jakie "perełki " biora handlarze , jak te auta wygladaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre auto swoje kosztuje, ale nie wydaje mi sie zeby e46 330d/i był sens kupować za 40tys.

Z mojej strony powiem że moje auto kupiłem za 41 (z PL salonu, od 2 wlasciciela), wlozylem po zakupie okolo 2,5tys w rzeczy eksploatacyjne typu oleje,filtry,odma itp i mam za 43,5 e90 330d z 2006 wg mnie w bdb stanie. To odnosząc się do tej sytuacji nie dałbym w życiu 40tys za zadbane e46 z 2003-2004r bo prawie za to samo mam 2-3lata nowsze , nie wspominając że to e90 a nie e46...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet sedana e46 330d 2003-2004r jaki sens kupować za 35tys (tyle z tego co bylo pisane kosztuje zadbany) jak dokładasz 5 i możesz wyrwać 2 lata młodsze e90 z nieco większą mocą, o komforcie i wyglądzie nie wspominając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet sedana e46 330d 2003-2004r jaki sens kupować za 35tys (tyle z tego co bylo pisane kosztuje zadbany) jak dokładasz 5 i możesz wyrwać 2 lata młodsze e90 z nieco większą mocą, o komforcie i wyglądzie nie wspominając

 

Bez urazy, ale e90 wygląda jak przerwany sen pijanego stylisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód jest wg mnie duzo lepszy w e90 niz w e46, a tył załatwia wymiana lamp na Black Line

a o wnętrzu lepiej nie mówić. Same zegary,deska rozdzielcza wyglądają w e46 jak z prehistorycznej epoki, wali w nim starością delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolałbym kupic nowa Kia niz zloma e90 ktory tylko znaczkiem na masce przypomina bmw ,dopiero F modele to auta na poziome tak jak e46 no ale co ty wiesz :duh:

 

Bede sie powtarzał nie stać Cie na dobre e46 za to stać Cie na ulepa e90 :cool2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.