Skocz do zawartości

Felgi, WZ-223, warto kupic?


paweljacykiew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie, w zwiazku ze jestem nowym uzytkownikiem X5 i marki BMW, od stycznia, (super jak narazie ) mam pytanie gdyz duzo rzeczy nie wiem jeszcze :-)

 

Otoz, mam zalozone 18tki, standardowe, ale mysle o zakupie albo 19 albo 20-ek. Sam osoboscie jeszcze na 100% nie wiem co wybrac i ten i ten rozmiar mi sie podoba, ale wiem ze w 20stkach to bede chuchal i dmuchal zeby tylko nie porysowa. Np teraz (i mysle ze w 19 stkach tez) jest ten luz ze moge przejechac prze kreweznik i sie nie zastanawiac czy se felge porysuje czy nie bo jest jest sporo gumy - dlatego chyba 19 jakby wygrywaja lekko.

 

Moje pytanie, co sadzicie o tych felgach i czy kupujac je to musze zamotowac szersze nadkola? te czarne plastiki?

 

https://auto.ricardo.ch/kaufen/fahrzeugzubehoer/felgen-pneus-und-raeder/felgen/alufelgen/felgen-19-zoll/bmw-felgen-m-v-speiche-223-m-19-zoll/v/an731527808/

 

(teraz mam takie http://paultan.org/images.paultan.org/images2/BMW-X5-Diesel-1-Large.jpg - plaskie czarne)

 

Dzieki

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór 223 to felgi ze znaczkiem m więc chyba nie będziesz mógł ich założyć (ET będzie powodowało że koło będzie wystawało poza obrys ) . Wybór felgi to jedno . Mało kto zwraca uwagę na rant opony który ma zabezpieczyć aluminium przed obtarciami itp. Jego wielkość potrafi się znacznie różnić i to bez związku czy jest to opona premium czy też nie. Dosyć długo testowałem i wybrałem vredestein ultrac sessanta . Zdecydowanie polecam ( nie jest to opona run flat). Co do wyboru 19" czy 20" -tu musisz sam rozstrzygnąć . Dużo osób jest za, dużo przeciw ( ze względu na stan polskich dróg) . Ja wybrałem kompromis czyli 20 cali ale nie ROF . Szukałem przez chwilę w necie jakiegoś konfiguratora oryginalnych felg bmw jednak nie znalazłem . Spróbuj poszukać sam lub zadzwoń do działu części autoryzowanego dealera na pewno Ci pomogą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odpowiedz.

 

Ale nie bede ich mogl zalozyc bo beda lekko wystawac, czy nie beda pasowac w ogole? Jesli beda wysawac to nie moge po prostu dokupic szerszego plastikowego nadkola?

 

Ja sie jeszcze w sumie zastanawiam nad 20thi ale to wtedy na maksa poszerzy tyl, bo wtey zaloze 315 na tyl, teraz mam 255. Wiec tak czy tak nadkola bede musial dokupic i slyszalem ze aut wydaje sie ciezsze (wyglada fajnie, ale na 19stach tez niezle wyglada) Tylko w sumie, jak mam kupowac 19stki to juz fajnie by bylo miec lekko szersze opony z tylko. Jakas opinia na ten temat? w sensie czy takie same opony na wszystkich 4 kolach czy z tylu szersze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styling 223 jest to najładniejsza felga jezeli chodzi o 19, oryginalny wzór M i piękny oset na tylna oś - opony tylko na przód 255/50 i 285/45 plus tez taki, ze nie widac ich w chinskich i pseudo niemieckich replikach.

Jezeli chodzi o felgi w R20 to tylko wzory 227, 300, 333, 336, 337.

Jezeli chcesz, zeby to mialo ręce i nogi to musisz założyć nadkola od M-pakietu, a jezeli chodzi o masywniejsza postawe X to konieczne beda dystanse na tyl i przód również.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odpowiedz.

 

Ale nie bede ich mogl zalozyc bo beda lekko wystawac, czy nie beda pasowac w ogole? Jesli beda wysawac to nie moge po prostu dokupic szerszego plastikowego nadkola?

 

Ja sie jeszcze w sumie zastanawiam nad 20thi ale to wtedy na maksa poszerzy tyl, bo wtey zaloze 315 na tyl, teraz mam 255. Wiec tak czy tak nadkola bede musial dokupic i slyszalem ze aut wydaje sie ciezsze (wyglada fajnie, ale na 19stach tez niezle wyglada) Tylko w sumie, jak mam kupowac 19stki to juz fajnie by bylo miec lekko szersze opony z tylko. Jakas opinia na ten temat? w sensie czy takie same opony na wszystkich 4 kolach czy z tylu szersze?

 

 

Według mnie tylko ogumienie mieszane i tylko 20 " ;) . W zimie jeżdżę na wz-223 w lecie na wz-227 . Dwa komplety, opony zwykłe nie ROF . Zwróć uwagę na tabliczkę którą zauważysz po otwarciu drzwi kierowcy . Tam znajdziesz informację w jakiej konfiguracji możesz zakładać opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawą kwestię . Technika jazdy na pewno ma duży wpływ na spalanie. Szczególnie w przypadku mojego silnika zauważyć można spore rozbieżności. Był tu jeden kolega który twierdził że 4.8i pali mu w mieście 13l .... .

Jeśli założyć że jeździł na 18" a ja na 20" -mogą być tu jakieś różnice . Zakładam że opory toczenia w moim przypadku będą większe . Pytanie jaki to ma wpływ procentowy na spalanie. Nikt Ci konkretnych liczb nie poda ale różnice na pewno są .

Od jakiegoś czasu każda z opon sprzedawanych w Polsce ma mieć etykietę . Jednym z parametrów jest "klasa efektywności paliwowej" . Zwróć na to uwagę przy wyborze opony .

Co do przyśpieszenia myślę że nie ma to żadnego znaczenia a jeśli już to in plus dla szerszej opony ( lepsza przyczepność ? ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Znalazlem ciekawy artykul o wlasciwosciach szerszej i wezszej opony:

http://www.oponeo.pl/artykul/szersze-czy-wezsze-opony

 

W skrocie jesli chodzi o spalanie: "Mniejsze opory toczenia posiadają węższe opony. Przekłada się to na niższy poziom spalania paliwa. O ile w czasie wytracania prędkości ze 100 km/h do 80 km/h na oponach 195/65 R15 H przejechano 394 m, to na ogumieniu 225/45 R17 V 359 m, czyli o 35 m mniej. Rocznie daje to teoretycznie około 100 zł oszczędności (przy przebiegu 15 tys. km i średnim spalaniu paliwa 7,5 l/100 km. Rzeczywiste oszczędności mogą być jednak jeszcze większe. Szersze opony, charakteryzujące się większymi oporami toczenia powodują dodatkowo szybsze zużycie elementów zawieszenia."

 

Czyli kalkulujac: 15k rocznie x 7.5l tj 1125l x 5pln (+/-) tj 5625pln rocznie na paliwo. 100zl wiecej tj 1,78% wiecej.Czyli teoretycznie mozna zalozyc ze jezeli roznica miedzy 195 a 225 tj 15.4% szerokosci, to miedzy 255 (na 4 kolach) i 275 przod i 315 tyl, roznica jest w szerokosci tez jest 15.7%. Czyli fakycznie zuzycie paliwa bedzie nie wieksze niz kilka procent.

 

W kazdym badz razie napewno szersza jest bezpieczniejsza - a to w sumie wazniejsze.

 

Dobra, jestem w miare przekonany do 20 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bywa, bywa że może i pali teraz ostatnio i te 13l/100 , bo ostatnio mnie sądownie skarali za prędkość

i jakoś tak trochę zwolniłem, ale generalnie to tyle pali ile mu wleję :D

Ja na komplecie letnim mam zestaw :

Continental Conti Sport Contact 5 SSR( ale nie roof`y)

- generalnie we wszystkich BUNIACH miałem Continental`e

i byłem zawsze zadowolony.

I tak przód to 275/55/19 ; a tył to 285/45/19; fele WZÓR 213.

Nie widzę różnicy w spalaniu między zimą a latem,

bo generalnie nie zwracam na to uwagi.

Komp pokładowy wykazuje ostatnio spalanie 15,6 l/100 i nic nie zmienia ( nie kasuję).

Raz miałem zadanie aby dotrzeć do 3-miasta od 20,00 do 23,00

(Sopot Sheraton przy molo) od mojej chatki to 400 km, to baczek starczył tylko na dojazd ( 85 l)

no i do domku trza było wlewać, ale u celu byłem o 22,45 :mrgreen: .

Tak więc, autko posiada swój urok, klasę i komfort i bez znaczenia tu jest dla mnie ile pali.

Natomiast co się tyczy opon, to ja tez próbowałem na R 20, ale niestety "polskie drogi"

i komfort słaby.

Jednak moim zdaniem R 19, jest to optimum/kompromis na kiepskiej jakości drogi

kraju nad Wisłą. Jest komfort jazdy i wygląd.

Konfigurację w/w opon i fel zaoplikowalo w ASO jako optimum,

bo oryginalnie miałem R 18 WZ. 209. i teraz takie mam na zimę

Takie moje doswiadzczenia :cool2:

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endi555 , jesli pytasz o moj to mam 30d. 237 koni. W sumie tak szczerze mowiac, ciagle mysle o tych 20stach, bo so niezle, ale jak patrze na te WZ-223 to nie sa tez zle, maja mniejsze ED, (teraz mam chyba 46 a te WZ maja 20 - chyba, wiec tez wystawac beda fajnie.

 

Np tutaj sie prezentuja calkiem spoko:

 

http://www.tutti.ch/luzern/fahrzeuge/autos/angebote/bmw-x5-xdrive-35d-3.0sd-_4782907.htm ja mam ten sam kolor auta tylko przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 na sprzedaz, w sumie to zamienilbym je na 19.

Jezdzilem na nich jeden sezon i zrezygnowalem. Obecnie sa po renowacji.

Jakby byl ktos zainteresowany to moge przeslac zdjecia. Kolo srody wystawie je na sprzedaz.

Wzor 214 czarny mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ż bardzo mało,

no i lubię sobie śmignąć.

Ale niestety dzisiaj musiałem wołać lawetę.

W centrum Wa-wy "wybuchł" mi most tylny

(tu opisałem : viewtopic.php?f=84&t=248352&p=1855755#p1855755)

i na razie sobie nie pośmigam :cry2: :mad2:

bo laweta mi przywiozła skode fabia :cry2:

Pozdrawiam

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.