Skocz do zawartości

[E60 2005r] wymiana tylnej szyby co z anteną w prawym rogu


mixiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wymiany tylną szybę, jak w temacie E60.

Niestety nie orientuję się w pewnych kwestiach temu pytam. :shock:

 

Mam m.in na wyposażeniu keyless go, bez kluczykowe zapalanie, tuner TV itp. ( antena TV, wzmacniacz radiowy, wzmacniacz kluczyka jest w tylnej szybie :?: )

Słyszałem że całe sterowanie jest przez divercity, które jest przymocowane do tylnej szyby. ( prawy górny róg )

 

Po zdemontowaniu divercity została obudowa przyklejona do tylnej szyby,( jest przyklejona bardzo mocno) pytanie czy mam ją zerwać i przekładać czy nie :?:

Zakupiłem używaną szybę, oryginalną BMW ( co prawda jeszcze jej nie otwierałem, nie wiem jak wygląda )

 

Czy muszę zdemontować obudowę, z która jest bezpośrednio przymocowana do szyby moją starą i przełożyć do szyby, którą będę montował czy jest to Plug & Play :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szybie masz tylko nałożone paski od anten zakończone miejscami styku pod plastykową osłoną - i chyba ta osłona powinna chyba być naklejona na stałe. Połączone one są sprężynującymi blaszkami z resztą układów - aby tam dotrzeć wystarczy zdemontować osłonę trzeciego światła STOP, odchylić delikatnie podsufitkę i wyczepić mocowanie anten które wpięte jest na zatrzaski ( od strony dachu trzeba delikatnie wcisnąć każdy z plastikowych zaczepów i obrotowym ruchem wyczepić całość ). Dla ułatwienia pracy warto też zdemontować zagłówki z tylnej kanapy i zdjąć boczek ( pamiętamy o śrubce pod zaślepką z napisem airbag).

Nie jestem pewien tylko czy szyby mogą się różnić ilością anten - sprawdź przed montażem aby nie było później problemu:)

 

Polecam też taką operację każdemu komu radio słabo odbiera stacje - wystarczy odczepić antenę od szyby i przeczyścić utlenione metaliczne punkty styku sprężynowych blaszek z szybą po czym złożyć z powrotem i cieszyć się dzianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nic nie muszę robić, zakupiona szyba używana oryginalna BMW, na pewno będzie miała mocowanie w prawym górnym rogu, nic nie muszę przekładać ze starej szyby, odczepiam antenę divercity i wpinam do nowej szyby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wygląda następująco...

 

Czytałem na temat diver city, z tego co producent pisał jest 30 różnych anten modelowych, w zależności od wyposażenia auta, europa, azja, Mhz. nadawania itp.

Dlatego myślałem że muszę również przełożyć to mocowanie w które wpina się diver city, ze starej szyby, ale widzę że problem się rozwiązał i nic nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to wyglada w e61 LCI. U Ciebie powinno byc takie samo rozwiazanie.

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/53bcbc4b-2055-4a15-aaee-cccd38e1c1ad_zpscf080d22.jpg

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/3d3ea17d-3391-4c33-8d5d-301584431b95_zps919c7c24.jpg

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/IMG_8557_zps7622ac8c.jpg

 

Jesli przy Twojej nowej szyby nie masz tasmy antenowej to madz dwa wyjscia.

 

Zakupienie nowej

Odklejenie na cieplo starej ale tu jest ryzyko uszkodzenia. Co prawda nie kombinowalem nic przy niej ale jest dosyc cieka.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam mam taki problem że radio gubi mi fale:-/ więc zdemontowalem całą płytkę z bblaszkami i wyczyscilem ale nie wyeliminowalo mi to zakłóceń.. Proszę o wasze wypowiedzi co najlepiej zrobić może kupić nową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.