Skocz do zawartości

Problem z sondą lambda e36 328i


mateoze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoją coupe...

Na zimnym silniku jest ok po odpaleniu. Natomiast po paru minutach obroty zaczynają falować, a auto niema mocy i pali się check.

Myślałem o silniku krokowym ale przyczyna jest inna.

Podejrzewam sondę lambda. Czy możliwe jest że to jest właśnie przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jedź na komputer, objawy na sonde wskazują więc możesz zaryzykowac i kupić emulator. Nie zaszkodzi a pewnie i tak taniej wyjdzie niż komputer.

Ja kupiłem od nich http://allegro.pl/ocynkowany-emulator-sondy-lambda-do-bmw-i4223163835.html i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulatory sa dobre do gazów. Jak jeździsz na gazie to emulator gubi sondę do kompa.

Może być tak że z czasem będzie więcej palił na tym emulatorku. Żeby to miało ręce i nogi nie chodźmy tańszymi ścieżkami tylko trzeba wymienić sondę.

Co do wymiany sondy niech zadecyduje mechanik i komputer.

Często z sondą jest tak że są przepalone czy zerwane przewody, jest jakieś zwarcie i sonda nie pracuje.

Jedź do kumatego mechanika który przed wymianą sondy zajrzy w jej elektrykę.

Ciekawostkę podpowiem.

Przyjechał do mnie 320 tką z gazem że na paliwie nie chodzi. Okazało się że emulator który zamontował kiedyś jakiś gazownik szwankował po przełączeniu na paliwo. Po odłączeniu kompa i emulatora od gazy skasowałem błąd sondy i auto chodzi jak ta lala na paliwie ale po podłączeniu gazu szwankuje paliwo.

Emulator do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te niby emulatory są tylko po to by oszukać sondę za katem po wycięciu kata.Uszkodzonej sondy się nie oszuka kawałkiem metalu.

Pawzat nie pisz głupot.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.