Skocz do zawartości

Bmw e65 745iA 2002 nierówna praca silnika


Maciej V8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent jak w temacie. Po odpaleniu zimnego silnika wszystko ok,gdy się. rozgrzeje zaczyna bardzo mocno kuleć. Komputer nie widzi błędów. Kontrola pracy cylindrów wykazała nie prawidłową pracę na szóstym i ósmym cylindrze. Wymieniona została przepływka na nową Boscha,wszystkie świece i dwie cewki (nowe Bosch) no owych cylindrach. Efekt bez zmian,po rozgrzaniu dostaje padaczki. Edytowane przez Maciej V8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podmienił jeszcze cewki z innych cylindrów i świece na te dwa nieprawidłowo chodzące, wiele razy spotkałem się z tym że po rozgrzaniu świeca nie działała jak trzeba.

 

A te auto jest w LPG czy tylko Pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi,bo to kolega mi sprawdzał ja nie miałem kiedy,ale jutro wszystko wyjdzie. Wywalimy głowice i zobaczymy co tam siedzi. Co ciekawe to już z kilku źródeł wiem,że to bardzo częsta usterka w tych motorach,można powiedzieć,że nawet wada fabryczna tych silników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem,że jest jakaś cicha akcja naprawcza w Bmw na nowe modele i dotyczy właśnie wtrysków. Znajomy ma dwu letnią siódeme i padły mu właśnie wtryski (benzyna). Nie wiem jak to zrobił,ale Bmw refunduje mu sporą część kosztów,a dokładniej dają mu te wtryski za fri,ale wymiana to już jego temat. Zakręcone to,ale już coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Uszkodzony sterownik pompy paliwa,rozjechane mapy w sterowniku silnika,ogromna ilość paliwa w oleju,na 6 i 8 cylindrze ciśnienie 11,7 reszta ponad dwanaście. Sterownik pompy naprawiony,wgrana nowa mapa do silnika,wymieniony olej i dodany środek do czyszczenia silnika. Za 1000km ponowna zmiana oleju. Efekt taki,że fura pali,jedzie,ale czasem zakuleje. Wcześniej pisałem o wypalonym zaworze,ale to była szybka diagnoza mechanika który mnie wprowadził w błąd,bo po rozmowie z nim zrozumiałem,że zdjął głowice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.