Skocz do zawartości

E60 530d Brak klimy, brak pomysłów, zawór zwrotny


yeero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu moja klima nie chłodzi, wcześniej raz chłodziła raz nie, teraz w ogole nie udaje mi sie jej uruchomic.

 

Pojechałem na serwis klimatyzacji czynnik jest nabity, cisnienie wysokie utrzymuje sie, wentylator sprawdzany, kompresor sprawdzany, bezpiecznik klimy sprawdzany, kompresor podobno ok

 

Nie jest podawane napiecie na kompresor z tego co zrozumialem

 

Na kompie:

9c7c - Refrigerant compressor check valve no signal (Czynnika chłodniczego sprężarki zawór zwrotny)

 

Mechanik sugeruje wymianę sterownika klimy ale nie jestem przekonany czy to coś da

Jakies pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już byłem u trzech mechaników sprawdzali zawsze to samo, komponenty sa rzekomo sprawne dlatego zwracam sie do was.

 

Jest ten blad na kompie, rozumiem ze panel nie ma komunikacji z kompresorem to chyba ten oddzielny kabel wchodzacy do sterownika.

I chyba nie chodzi tu o zadne niespelnione zew warunki (inaczej rzucalby bledami byloby to widac w disie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla następnych:

 

Diagnozy 3 mechaników:

-zatarta sprezarka

-zepsuty moduł klimatronic

- zawor do wymiany

 

Rozwiazanie:

konnektor masy od klimy (2 pin) wyszedl 3 mm z wtyczki w podszybiu x6011 (pin 5)

 

Starajcie sie omijać wymieniaczy bo mozna stracic fortune!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hey kolego,

 

mam taki sam problem, czynnik w klimatyzacji jest pelny bo wlasnie nabilem ale pokazuje blad 9c6f - Zawór zwrotny kompresora klimatyzacji. Mógłbyś opisać gdzie sie znajduje ta wtyczka x6011 abym mógł sprawdzić oraz ewentualne fotki jak tam sie dostac i jak wyglada ta wtyczunia? Przyszły gorace dni a ja sie gotuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem dostaniesz upomnienie za mnożenie tematów!!!

 

Witam,

 

E60 535i 2009r. Szczecin

 

Mam problem z klimatyzacją bo przestała działać. Byłem dzisiaj na uzupełnieniu czynnika klimy myśląc że to jest problem. Faktycznie było o 40% mniej czynnika ale to jeszcze nie tragedia. Po dodaniu czynnika klima nie wstała. Podpięli się kompem i wisi błąd 9C6F - Zawór zwrotny kompresora klimatyzacji, po odpaleniu klimy (włącznikiem clima ON/OFF na panelu w cocpicie) brak ciśnienia na spręząrce. W serwisie powiedzieli mi, że prawdopodobnie nie uda się go wymienić więc będzie trzeba wymienić cały kompresor klimatyzacji, cena jedyne 1800zl+robocizna. Znalazłem temat jednego z forumowiczów z 2014 ( tak napisałem już do niego viewtopic.php?f=73&t=246364&p=2231901&hilit=Zaw%C3%B3r+zwrotny+kompresora+klimatyzacji#p2231901), miał podobny problem i znalazł, że we wtyczce x6011 jeden z pinów odpowiedzialny za mase, nie miał przejścia.

 

Teraz mam kilka pytań:

1) Czy można gdzieś znaleźć schematy instalacji elektrycznej, gdzie są jakie wtyczki by zlokalizować tą jedną x6011 ( podobno znajduje się w podszybiu).

2) Co sądzicie o niewymienności Zaworu zwrotnego kompresora klimatyzacji? Faktycznie na allegro niczego takiego nie znalazłem ale to jeszcze nie wyznacznik.

3) Z logicznego pkt myślenia jest to zawór z kulką ( w jedną stronę przepuszcza czynnik w drugą już nie) + jakieś zwierne styki (ON/OFF). Czy to jakoś często pada?

4) W serwisie próbowali 3 razy usunąć błąd, ale po zgaszeniu i odpaleniu samochodu powracał. Można się go jakoś pozbyć / Jakoś obejść ten błąd? (wiem, wiem, wymienie kompresor i nie będzie błędu, ale wydaje mi się że to jest kwestia czegoś innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.