Skocz do zawartości

[E36 316i] Okresowy brak napięcia na pompie


bobeq

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, od kilku dni borykam się z problemem, być może ktoś z was będzie miał pomysł, co jest jego przyczyną.

 

Zaczęło się tydzień temu, kiedy chcąc wrócić ze sklepu nie mogłem odpalić auta - rozrusznik kręcił, ale auto nie chciało zaskoczyć. Po jakimś kwadransie prób z przerwami zaskoczył i bez przeszkód dojechałem do domu. Potem kilkukrotnie sytuacja powtarzała się tzn. 3 razy z rzędu palił na dotyk, a za kolejnym razem nie chciał palić wcale. Szybka diagnoza z miernikiem i okazało się, że w chwilach gdy nie może odpalić, nie ma napięcia na pompie paliwa (brak również charakterystycznego dźwięku zasysania paliwa po włączeniu zapłonu). Pierwsza myśl - immobiliser. Niestety, to raczej nie to, bo auto dwukrotnie później zgasło, gdy stałem na luzie na światłach (z lekkimi problemami odpaliło ponownie). Umówiłem się dziś w Feu Vert na podłączenie do kompa. Auto nie chciało zapalić pomimo wielu prób - musiałem je holować do warsztatu. Tam nie mogli odczytać błędu (nie mieli oprogramowania do tak starego auta), ale jak nie chciało odpalić pomimo wielu prób, to zapaliło bez problemu po podłączeniu i rozłączeniu kostki od kompa. Bez problemu wróciłem nim do domu. Za kilka dni podjadę zapewne do warsztatu specjalizującego się z BMW, ale ktoś ma może pomysł, co może być przyczyną awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod INPĘ i wyszły dwa błędy:

77 Intake air temperature

217 Unknown error location

 

Ktoś mógłby pomóc zinterpretować mi te wyniki?

Od momentu odebrania z serwisu problem z pompą jeszcze nie wystąpił ani razu, więc jeśli oni skasowali tam błędy, to istnieje szansa ze powyższe nie mają nic wspólnego z usterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.