Skocz do zawartości

Który silnik do E46 2.0 2.0D czy 2.5


konradpln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałem napisać że jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie.

 

Przymierzam się do kupna E46 COMPACT, wiekszość pewnie powie że to brzydactwo:) Ale mi się podoba i chce compact'a a nie np A3.

Mam zagwozdke który silnik wybrać, nie jeżdze jakoś specjalnie dużo. O 15tys rocznie.

Nie wiem czy wybrać wersje 318TI (2.0 143km), 320td ( 2.0 150km) czy 325ti ( 192 km:) )

Najbardziej przemawia do mnie 2.5, bardzo podoba mi się to jak to auto jeździ i brzmi. Ponadto auto z zewnatrz nie wyróżnia się zbytnio pozytywnie, chce aby silnik był inny. Jeździ troche compactów 1.8, są to szare auta. Zazwyczaj kierowane przez Panie :)

 

Mam do was pytanie co o tym myślicie, jak wyglądają koszty utrzymania tych silników. Słyszałem że ten 2.0 to jakiś nie wypał. Od rau mówie że do benzyny dokładałbym GAZ.

Co do osiągów to wszystkie trzy mają te odpowiednie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 2 litrowe nie są"niewypałami"ale nie da sie ukryć,że 2.5 192 KM są znacznie ciekawsze-świetna kultura pracy,dobre osiągi.Jeśli masz możliwość bierz 2.5-koszta oczywiście większe niż w przypadku R4 no ale jaka radość z jazdy.Sam się zastanawiam w przyszłości nad takim silnikiem.Zagazować na pewno da radę z tym,że musi być to instalacja założona przez bardzo dobrego fachowca i instalacja w którą zostaną włożone odpowiednie środki.Ja bym nie gazował bo LPG nie chcę i już no ale rozumiem,że ktoś w ten sposób będzie chciał obniżyć koszta.Jeden warunek:musi byc to dobra instalacja.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie taki.

 

Up

Sa rózne gusta, sedana czy coupe nie chce bo nie lubie aut z długa du**. A compact jest jedyny w swoim rodzaju.

 

Wiem własnie ze 2.5 to dobre silniki, butle z lpg bym pakował pod podłogę bagaznika. "Bojler" w bagażniku mi się nie podoba.

Nie jestem zwolennikiem gazu i nigdy autem z gazem nie jeździłem,ale jak auto pali 12-14 litrów to po co przepalać kase. Za nią można kupić coś fajnego do auta typu koła czy jechać na wakacje.

Najwiekszy problem to kupic 325ti, bardzo mało ich jest, a np 2.0td jest bardzo dużo. Ale to diesel i odstraszają mnie koszta turbiny, dwumasy czy wtrysków a w dieslach to nic nie wiadomo. Szkoda też że 2.5 są srednio droższe od 2.0td o jakieś 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no niestety ciężko o dobre R6,zwłaszcza u nas w PL.Ja patrze w Niemczech i tam ceny za dobre 325i po lifcie to kwoty rzędu 7-8 tys euro i nie rzadko więcej-R4 są z reguły oczywiście tańsze.Ja bym Tobie polecił poszukać auta właśnie za granicą choć oczywiście musiałbyś się liczyć z dużą akcyzą.Oczywiście nie przekreślam też aut z polskiego rynku bo zdarzają się sztuki godne uwagi no ale tutaj naprawdę trzeba się naszukać,naszukać i nie szukac "okazji".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.