Skocz do zawartości

318 N42 problem z obrotami


Nitty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problem z moją bunią a mianowicie przy odpalaniu bardzo często słychać przez kilka sek. charakterystyczne wrr i silnik jakby nierówno pracował, obroty są ledwo ponad 500 na obrotomierzu. Po podłączeniu INPY jest taki błąd - "2781 CDKPH - Camshaft sensor inlet" w life data obroty pokazuje na 700. Z tego co przeglądałem forum to często opisywany jest problem z siłownikiem od vanosa który kosztuje ok 900zł. Podczas przyspieszania raczej nie czuje ubytku mocy ale od dolnych obrotów ok 1500 w górę słychać lekkie klekotanie podobne do tego co zdarza się podczas rozruchu.

Nie jestem jeszcze obeznany w obsłudze INPY więc będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi co mogę jeszcze sprawdzić w life data. Proszę o jakieś propozycję ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2781 CDKPH Camshaft Sensor inlet- błąd czujnika wałka rozrządu, ja już to przerabiałem, radze to szybko sprawdzić u mnie na początku nic się nie działo złego, silnik chodził zupełnie normalnie więc jeździłem tak, pewnego razu w trasie poczułem zapach spalenizny, silnik zgasł, po otwarciu maski pełno dymu... zobaczylem, że kolektor wydechowy jest rozgrzany do czerwoności, mało co mi się plastiki nie zajęły ogniem...

Okazalo się,że przez źle działający czujnik przestawił się zapłon, zaczął wypalać paliwo w kolektorze wydechowym, sytuacja bardzo ekstremalna...

 

Wymiana samego czujnika nie pomogła, okazało się że należy wymienić jego oring bo olej zalewał sensor. Zobacz czy nie poci Ci sie ten czujnik, łatwo sie do niego dostac znajduje się z przodu silnika po zdjęciu osłony doprowadzającej powietrze do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo @lajt, to faktycznie ekstremalna sytuacja, jutro sprawdzę ten czujnik czy jest mokry. Podejrzewam że samo wyczyszczenie i przesmarowanie kontakt sprayem nie pomoże ? A obroty na jałowym też miałeś takie niskie lub lekko falujące ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.