Skocz do zawartości

e60 Skrzynie automatyczne 530d / 530i serwis i zywotność


hummel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na etapie sprzedaży mojej e39 , przymierzam się do e60

 

Interesuje mnie 530i ale jest tego mega mało i w dodatku ciezko znaleźć w takiej opcji jak bym chciał

 

Znalazłem 2 sztuki jedna 3.0i druga 3.0d obydwie w automacie - mam pytanie jak awaryjne są te skrzynie

 

Obydwa auta w okolicy 30 tys. Chciał bym manuala , czytałem w działach x5 i innych ze te skrzynie w 3.0d padają nie zależnie od ich użytkowania i to w najmniej spodziewanym momencie

 

Które auto wybrać aby mnie się rozczarować w razie ewentualnej awarii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie ZF 6HP są pancerne :wink: Nie katujesz na zimnym (a najlepiej w ogóle), wymieniasz regularnie olej i filtr, a będzie długo służyć. Konwerter (sprzęgło hydrokinetyczne) za to lubi czasem płatać figle i się ślizgać. Koszt nowego to ok 2000 tys. złotych czyli mniej niż sprzęgło z kołem dwumasowym w manualu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie sprzedaży mojej e39 , przymierzam się do e60

 

Interesuje mnie 530i ale jest tego mega mało i w dodatku ciezko znaleźć w takiej opcji jak bym chciał

 

Znalazłem 2 sztuki jedna 3.0i druga 3.0d obydwie w automacie - mam pytanie jak awaryjne są te skrzynie

 

Obydwa auta w okolicy 30 tys. Chciał bym manuala , czytałem w działach x5 i innych ze te skrzynie w 3.0d padają nie zależnie od ich użytkowania i to w najmniej spodziewanym momencie

 

Które auto wybrać aby mnie się rozczarować w razie ewentualnej awarii ?

 

Skrzynie generalnie są dosyć trwałe, ale...:

- bezwzględnie trzeba wymieniać olej

- w ok. 250 tyś już zdarzają się pierwsze awarie, najczęściej konwerter.

 

 

W cenie 30 tyś 530d i 530i to będą złomy, więc nie ma znaczenia czy PB czy ON...

 

W miarę zadbane z przebiegiem ok. 250-300 tyś (najmniej) 530d kosztuje od 36-38 w górę. Benzyna jest jeszcze droższa, teoretycznie mniej awaryjna.

 

Dołoż 10 tyś, a prawdopodobnie rzadko będziesz zakładał tematy na forum technicznym :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.