Skocz do zawartości

e90 330i odma


darius5

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie jest zintegrowana z pokrywa silnika (nie mylić z plastikowa osłona ), był tu ostatnio temat o tym.

 

viewtopic.php?f=70&t=244365&start=15

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pelicanparts.com/BMW/techarticles/BMW-3-Series-E90/FUEL-Intake_Manifold_Replacement/FUEL-Intake_Manifold_Replacement.htm

 

Krok po kroku jak wymienic. Ja bym na twoim miejscu kupil ten najwiekszy przewod pokrywa glowicy/odma.

On sie bardzo czesto urywa a bez niego nie zalozysz kolektora spowrotem.

Oczywiscie komplet uszczelek i nakretek.

Odma nie jest serwisowalna ani nawet rozkladalna wiec odme tez musisz kupic.

W bmw nie dalo sie kupic wszystkich oringow do czujnikow, polaczen, etc.

Bez problemu dobiora ci je w sklepie z oringami.

Najgorsze to odlaczyc weze od odmy te wlasnie co sie urywaja.

Dolny waz jest koszmarny do odlaczenia a horrorem jest podlaczenie go.

Szpilki od kolektora zrywaja ci skore z reki a zatrzaski na tych wezach to patent jakiegos hitlerowca sadysty.

W 2 godziny jesli robisz to pierwszy raz sie wyrobisz ze zdjeciem i drugie tyle z zalozeniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki masakra jakas z ta wymiana.A jakie sruby mam kupic, te od kolektora czy wszystkie ktore sa z aluminium?

 

Chyba zabiore sie za to jak moj kumpel wroci z urlopu bo co dwie glowy to nie jedna.

 

2 tygodnie temu wymienialismy lozysko oporowe to dostep do srub byl :shock: a do tego jeszcze jak zobaczylem gdzie jest rozrusznik

 

(tak z ciekawosci)to mi sie krew zagotowala bo jest pod kolektorem

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki masakra jakas z ta wymiana.A jakie sruby mam kupic, te od kolektora czy wszystkie ktore sa z aluminium?

 

Chyba zabiore sie za to jak moj kumpel wroci z urlopu bo co dwie glowy to nie jedna.

 

2 tygodnie temu wymienialismy lozysko oporowe to dostep do srub byl :shock: a do tego jeszcze jak zobaczylem gdzie jest rozrusznik

 

(tak z ciekawosci)to mi sie krew zagotowala bo jest pod kolektorem

 

pozdro

 

Wszystkie aluminiowe srubki ktore wkrecasz w blok musisz wymienic + te od kolektora chyba.

Rozrusznik jesli chcesz ruszyc to zrob to przy okazji odmy bo bedziesz mial idelany dostep.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.