Skocz do zawartości

Zakup auta z OC a przepisanie ubezpieczenia.


mbinek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio BMW z prawie rocznym OC. Ubezpieczyciel się do mnie zgłosi czy ja mam się do niego zgłosić?

Problem w tym że chciałbym uniknąc rekalkulacji - rok prawa jazdy, 22 lata i bmw mocno wywindują cenę ubezpieczenia. Zastanawiam się czy przerejestrowywać samochód na siebie i liczyć że nikt sie nie zgłosi, czy nie przerejestrowywać go w ogóle i milczeć (tylko czy za takie zachowanie moje OC które dostałem z autem będzie ważne?) czy zarejestrować go ze wspólnikiem ze dużymi zniżkami?

Wcześniej miałem Hondę Civic kupioną z OC zarejestrowaną na mnie i ubezpieczyciel się nie odzywał w sprawie rekalkulacji nawet po stłuczce z mojej winy.

Jakieś pomysły na postąpienie w zgodzie ze zdrowiem portfela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej rekalkulacji nie będziesz miał idziesz do ubezpieczalni lub sami ci wyślą nową polisę z tym że na stary nr.rej, więc i tak musisz sie tam zgłosić . Przejmując kogos ubezpieczenie jesteś na jego zniżkach . Zresztą zadzwoń do konsultanta ( na polisie masz nr) i się wszystkiego dowiesz. Ubezpieczając auto ze współwłaścielem mający zniżki też dobrze wyjdziesz ale musi on być ujety w umowie kupna -przedaży i w dowodzie rejestracyjnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

 

https://www.tuw.pl/PL/kontakt.html

 

Jak na razie są kompletnie bezkunkurencyjni jeśli chodzi o stawki. Bez żadnej kryptoreklamy - tak naprawdę jest. Wszelkie Linki, Axy i Proamy bije o kilkanaście - dzieści procent. Najlepsze jest to, że ubezpieczałem m62b35 (z tym, że na maks zniżkach, które dostałem po 4! latach) zapłaciłbym 530 zł za rok, a z ubezpieczniem mieszkania zapłaciłem 503 zł. Jeszcze raz zaznaczam, że to nie jest spam :)

 

Rewelacja - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi brak twojej wiedzy kolego :wink: :wink: :wink: .Akurat do twojego auta mogła być dobra oferta.TUW ma dość sporo ograniczeń jesli chodzi o auta więc nie każdemu to się opłaca.Sam z tej firmy korzystałem kilka lat temu w przypadku diesli ale już nie korzystam.Są duzo lepsze oferty i nie muszę domu,mieszkania dodatkowo ubezpieczać :cool2: :cool2:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sfinks, ubezpieczałem fiata mirafiorkę 1.6, forda transita 2.0d, forda cougara 2.5, e36 1.8, e38 3.5, e39 3.5 zawsze wychodziło najtaniej. Mówimy oczywiście o samym OC. Porównywałem sam z ołówkiem i kartką inne ubezpieczalnie. Nie wiem co masz na myśli mówiąc ograniczenia. Na końcu zawsze masz cyfrę. TUW wychodził najtaniej i to o sporo.

 

Co do zniżek, to rzeczywiście czasem można przepisać, ale to bardziej przez nieuwagę agenta. Syf wychodzi jak spowodujesz kolizję i zaczną dochodzić skąd masz zniżki (sprawdzone empirycznie :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc ograniczenia

 

Każda firma je ma kolego....po prosru jedne marki są u nich traktowane jako zlo konieczne a inne nie.U każdego ubezpieczyciela jest inaczej .Tak samo silniki....jedni mają oferte lepsza na diesla a inne na benzynę ....temat rzeka :cool2: :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni własciciel informuje ubezpieczyciela, że sprzedał samochód, kserują umowę i o żadnej nieuwadze bądz pomyłce nie może być mowy.

 

Oczywiście można jeździć na zniżkach, nie przepisać - zły dobór słów - mój błąd

 

Każda firma je ma kolego....po prosru jedne marki są u nich traktowane jako zlo konieczne a inne nie.U każdego ubezpieczyciela jest inaczej .Tak samo silniki....jedni mają oferte lepsza na diesla a inne na benzynę ....temat rzeka

 

Ale chłopak wyraźnie napisał, że ma bumę, wydedukowałem, że Pb, a tych już kilka ubezpieczyłem. Żeby nie robić tu zbędnych dyskusji - dla mnie ta oferta była najlepsza. Weźmie co będzie chciał:)

 

Z ciekawości, gdzie ubezpieczyłeś taniej niż w tuwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "ograniczeń" ubezpieczycieli i cen - nie ma jednego uniwersalnego najtańszego ubezpieczyciela który się sprawdzi dla wszystkich. W formularzu od OC wszystkie dane które się podaje mają wpływ na końcową wysokość składki i każdy ubezpieczyciel ma inny wzór na przeliczanie danych które się wprowadzi. Jeśli statystycznie dużo wypadków jest spowodowanych przez młodocianych kierowców z 20 letnim bmw składka będzie wyższa niż w przypadku 20 letniej skody. Proama bodaj ze statystyk wywnioskowała że kierowcy czerwonych pojazdów powodują najwięcej wypadków i za to jest stosowna zwyżka we wzorze na składkę końcową. Jeśli ubezpieczyciel stwierdzi że najwięcej wypadków powodują kierowcy z numerem buta 43 to ów kierowcy będą mieli odpowiednio zawyżoną składkę.

 

Skontaktowałem się z Wartą (bo tam jest OC) i uzyskałem rozwiązanie problemu (o ile konsultant się nie pomylił)

Mam kilka opcji:

1. Nie przerejestrowywać samochodu i nie przepisywać umowy na siebie - nie będzie rekalkulacji

2. Przerejestrować samochód, wozić umowę kupna i nie przepisywać umowy na siebie

3. Przerejestrować samochód, przepisać umowę OC, nie wozić umowy sprzedaży, mieć rekalkulację.

 

Z rozmowy wywnioskowałem że aby była rekalkulacja musiałbym OC przepisać na siebie. Jeśli nie przepisze OC na siebie - nie ma rekalkulacji a OC i tak obowiązuje. Nie bardzo wiem gdzie tu logika ale Pani zarzekała się że tak właśnie jest.

 

Z gorszych wiadomości dowiedziałem się że handlarz zrobił mnie w konia (twierdził że OC jest opłacone) i ubezpieczenie owszem obowiązuje prawie rok ale zostały do opłacenia 3 z 4 rat :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja jak kupiłem Beeme to dostałem prawie rok OC gratis. Aczkolwiek okazało się, że firma TUZ przy zmianie właściciela nie robi rekalkulacji w całej Polsce... oprócz oddziału w Gdańsku. Jeżdżę z umową kupna/sprzedaży... Babka w centrali powiedziała, że po prostu nie mogę pojawić się w centrali TUZ w gda :D Więc nie martw się i jeździj z umową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.