Skocz do zawartości

E84 2009 xdrive 2.0 zawieszenie i uklad kierowniczy


udy10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio nabylem X1 jak w temacie. Po zrobieniu 2tys km wsiadlem ponownie do mojego starego poczciwego citroena c4, jakie bylo me zdziwienie jak podczas krecenia na parkingu zdalem se sprawe ze nie musze w to wkladac wiekszej sily. gdyz nawet malym palcem na postoju moge krecic kierownica, co w bmw nie ma szans.

Zauwazylem jeszcze ze podczas krecenia na parkingu z kierownicy dobiega cichutki odglos syczenia albo ocierania sie czegos.

 

Moje pytanie, czy w waszych X1 uklad kierowniczy dziala podobnie?

Czy jest to spowodowane masa auta, szerokoscia opon czy po prostu ten typ tak ma?

 

Nastepna sprawa to czy wasze X1 tez jest takie twarde? Ja jadac po autostradzie bujam sie leciutko na lewo i prawo, nie sa to jakies mega przechyly ale takie odczucie jakby auto bylo nerwowe, ze nie tlumi nierownosci odpowiednio. Nigdy wczesniej nie mialem doswiadczenia z bmw. Dodam ze auto swietnie trzyma sie na zakretach i lukach, czy to jest kompromis miedzy trakcja a komfortem? Auto ma zrobione 60tys km i na przegladzie wszystko ok.

 

Sorry, nie mam polskich znakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francuzach masz chyba elektryczne wspomaganie.. w X1 masz pewnie hydrauliczne chyba ze zamowiłes zmienny uklad kierowniczy

 

szerokość ma znaczenie....

 

co do twardości dla mnie było mało i mam Bilstein B12 :twisted: -30mm

sprawdź ciśnienie w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
tak servotronik jest opcja w X1 koszt kolo 2000zl. Jest duza roznica w sterowaniu i warto ta opcje brac. Co do porownan Citroen vs X1 - to dwa rozne swiaty. Jesli byles/jestes przyzwyczjony do komfortu Citroena to do X1 bedzie ci ciezko sie przekonac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
X1 ma runflaty, nie przypuszczam żeby Twoja cytrynka miałe je również a różnica w prowadzeniu jest znacząca. Sam presiadłem się teraz na X1 i jeździ się nim zdecydowanie inaczej niż czymś na zwykłych oponach. Czuć że nie jest to zwykła opona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.