Skocz do zawartości

dziwne zachowanie po awarii elektryki - 520i


thommeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie odnośnie mojego dziwnego przypadku (silnik m54B22)

 

kilka tygodni temu miałem awarię regulatora napięcia - błędy poduszek itd. Ładowanie było między 10 a 20v. Po sprawie okazało się że akumulator też trzeba było wymienić, niestety nie zniósł tej przeprawy.

 

Wraz z awarią pojawiło się dziwne zachowanie samochodu - na zimnym silniku (do około 40st) pojawia się pływanie obrotów pod delikatnym obciążeniem. Kiedy obroty są wyrównane bądź mocniej wcisnę pedał gazu problem znika. Po przekroczeniu podanej temperatury silnika problemu również nie ma. Jest to wyłącznie odczuwalne na tempomacie, na zimnym silniku. Mam automatyczną skrzynię biegów i przez chwilkę myślałem że to sprzęgło, ale wraz z tym problemem pojawiła się również okopcona na czarno rura wydechowa. Obroty jałowe w normie, silnik chodzi równo na zimnym i na ciepłym. Być może napięcia które dostawały czujniki coś uwaliły. Chciałbym sprawdzić najpierw we własnym zakresie co się da, zanim auto wstawię do magika. Mam inpę w razie czego.

 

Czy ktoś miał podobny problem? W razie czego chętnie skorzystam z sugestii..

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij inpe i zobacz co pokaże a później będziemy myśleli razem :)

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek zeby nie powiedzieć że dokładnie ten sam...Wymieniłem regulator Valeo.i obroty tez plywały.W Disie jest zakladka odnośnie alternatora czyli ladowanie i obciążenie jego podczas pracy.Prosty test zapaliłem wszystko mozliwe i obserwacja.Na obciązonym alternatorze pojawiło sie wysokie obciążenie a obroty dalej falowały.Stwierdzilem że skoro regulator wymieniony to powinno byc oki,ale niestety cos się sypło w nim samym.wymiana alternatora i po problemie.Aku też wymieniłem i rejstrowałem od tej pory cisza.Ale w ostatnim czasie (3miesiace)z Rogerem wymieniliśmy chyna z 6 alternatorów w E60-tkach.To chyba na wiosne nagminne w tym modelu.Pozdro Marcin530D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.