Skocz do zawartości

Dziwne szmery z silnika Tds 525 e34


motoman12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój drugi temat na forum i znów z pewnym problemem... Ostatnio zauważyłem, że jakiś dzwięk dziwny mi spod silnika dobiega hmm bądź z tyłu. Jest to dźwięk przypominający, spróbujcie sobie wyobrazić tarcie grubych blach połączone z takim dziwnym głuchym stukotem (pulsujący dźwięk), coś w ten deseń, cieżko jest dźwiek opisać więc probuję jakoś naprowadzić. Zmieniłem olej i nic to nie dało. Niema na to reguły czy zimny czy ciepły silnik czy po trasie czy po odpaleniu od razu. Występuje to tylko na wolnych, obrotach ewentualnie tak do 1200 tys. obrotów lecz na postoju. Ten dźwięk słychać nawet z 20-30 metrów jak ktoś się wsłucha. Silnik ladnie pali choć po nocy trzeba dwa razy rozgrzać świece ale poza tym chodzi ładnie ma siłe. Ktoś mi mówił, że to normalne bo to dźwięk pompy, pompowania paliwa ale nie wierze żeby pompa wydawała taki dźwięk. Wole się tu zapytać niż jeździć i coś tam w nim dobijać.

 

To mój pierwszy diesel, więc wybaczcie mi głupie pytania ale jestem przeczulony na takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie mam taki problem ze mam neta tylko z telefonu i tylko na ten hosting udalo mi sie wrzucic ten dzwiek :-(

 

Ten stukot jest najglosniejszy jakos tak na tyle silnika przy laczeniu ze skrzynia. Najwyrazniej go slysze jak ucho nastawie nad silnik przy podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.