Skocz do zawartości

Ciągnie na sprzęgle po wbiciu biegu, szarpie- przyśpieszając


krzychu366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie pytanko do was mam, a mianowicie zauważyłem, że gdy rano wsiadam do auta, odpalę, mam wciśnięte sprzęgło i wrzucę jedynkę, to lekko ciągnie.

 

Nie tak aby odjechac, lecz zabuja autem lekko, później już to nie występuje, jak również gdy postojii pod wieczór to nic się nie dzieje, tylko z nocy gdy postojii i odpalam rano :/ ?

 

Edit :

 

W dodatku zauważyłem kolejne dziwne zjawisko tylko nie wiem czy związane z wcześniejszym, a mianowicie podczas jazdy, na obojętnie jaki biegu gdy jadę ciągle na minimalnym gazie przy 1500-1600 rpm i lekko dodam gazu to autkiem lekko szarpnie i obroty też coś tam poskacza minimalnie ale się ruszają, dopiero gdy wcisnę mocniej gazu to szarpanie ustaje i przyśpiesza normalnie.

Dzieję się tak tylko przy obrotach poniżej 2000rpm, powyżej jest spokój przyśpiesza równo, tak samo podczas zjazdu z ronda miałem wbity drugi bieg, i dodając stopniowo gazu przy około 1800 zaszarpało autem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam teraz piękny obraz tego jak się dzieje, podczas jazdy jadac jednostajnie, z minimalnym gazem, auto idzie równo.

 

Jeżeli dołożymy naraz dużo do pieca to przyśpiesza normalnie.

 

A problem jest gdy tylko minimalnie wciśniemy pedał przyspieszenia, wtedy autko lekko poszarpuje i zaczyna przyśpieszac dopiero za jakiąś sekundę czy półtora, nie ma błyskawicznego przyśpieszania, tylko lekko szarpnie i dopiero idzie do przodu :cry2:

 

 

a kolega Capaz, niech napisze na PW, kiedy dokładnie będzie w Krakowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.