Skocz do zawartości

o ile wzrośnie OC za E38 v12 5.4l po skasowaniu renault ?


mttj

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Renault clio zostało przygniecione i trza ćwiartkę wycinać i spawać (element niewymienny).

 

zakłądając że naprawa pójdzie z OC

 

to o ile wzrośnie OC za BMW E38 v12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Clio się zgniotło po spotkaniu z moim autem... winne coś jakby moje auto

zniżki były 60%, tam naprawa koło 8k pln

 

czy to z gotówki nie warto ;) lol ? bo OC podskoczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma się co martwić, tylko przed końcem przejrzeć wszystkie oferty ubezpieczycieli i zmienić OC w kolejnym roku.

Wszystkie directy dają czasami takie zniżki dla nowych klientów + za zakup przez internet, że nie ma się już co obawiać utraty zniżek.

Ja tam zmieniam teraz co roku ubezpieczyciela.

 

Szkody też likwidowałem i różnych ubezpieczycieli nie ma reguły co do postępowania nawet u tego samego ubezpieczyciel rok po roku, więc ... szukać i brać najtańsze z zakresu jakim jesteśmy zainteresowani.

 

Różnice są spore. Mój przykład:

Audi A3 1997 samo OC - ceny ubezpieczeń od 400-800 PLN w directach przy zniżce 60%.

BMW 2002 pełny pakiet - ceny od 1200 do 1800 i nawet 2200 z udziałem własnym 10% (wszędzie sprawdzałem porównywalny pakiet, warunki ubezpieczenia też czytam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze BMW zdążyłem ubezpieczyć, bo się kończyło 2 dni przed

to pobiegłem kupić nowe OC 3h poźniej - 550 PLN wyszło (system jeszcze

nie miał danych) :) + 12pln za assistance i holowanie jak by mi znowu zgasnąć nie chciał ;)

 

ale co za rok ? 2800pln ? co z drugim ? co z trzecim ?

a chciałem sobie jeszcze W126 SEC560 kupić.... albo C6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank wzrośnie Ci ubezpieczenie od następnego razu jak będziesz przedłużać :) O ile? Dużo. Mi też niestety wzrośnie bo pożyczyłem auto koledze i miał drobna stłuczkę, u poprzedniego ubezpieczyciela. Niestety mój obecny ubezpieczyciel się dopatrzył i od przyszłego roku zaśpiewaja mi więcej (z tego co mówił agent).

 

A propo ubezpieczenia na 5.4 - nie wiem, czego ludzie się boją jeśli chodzi o ubezpieczenia na duże silniki. U mnie wyszło coś koło 520 złotych - płatność w 2 ratach. Gdybym brał bez rat, wyszłoby mi coś koło 430 złotych - mam obecnie 70% w Proamie więc kwota za ubezp jest praktycznie taka sama jak i za małe silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże silniki nie mają znaczenia przy ubezpieczeniach (jak już i tak są ponad 2.0/2.2), za to znaczenie chyba ma czy

przy dotknięciu drugiego auta się okazuje że twoje weszło do środka.

 

albo nie dohamowanie na światłach kasuje 5 aut przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu OC jest wyższe powyżej 2L pojemności :-). A czy masz 2.8 czy 5.4 to już wsio rawno. Ja mam auto na żonę, Ona nie ma prawka więc wskazywany jest główny użytkownik auta :-). Dobry myk bo można z czyichś zniżek korzystać a ta osoba ich nie traci w razie wu :-) składka ok 500 zł z tego co pamiętam.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry trick - a jak zrobić zniżki 60% odrazu na coś takiego ?

 

a jak rozbił kto inny niż kupił auto to jak to jest ?

 

 

 

Doprecyzuję:

nie nie robiło się E38 przy 292km/h, bokiem na autobanie

 

tylko renault safrane ph2 @ 35km/h sprasowało renault clio II nie robiąc sobie żadnej krzywdy (poza rysami) - komp

nie wykrył tego jako wypadek ale w clio jest ćwiartka do "wspawania" (koło 8k+ pln) , a ja byłem daaaaleko od tego.

 

E38 v12 tego samego dnia jeszcze przedłużyłem za 550pln, ale co będzie za rok 605 (*4) czy 2800 (*4) ;) ?

 

ciekawe jak go zrobią - tu przykład jak się naprawia tą markę:

https://www.youtube.com/watch?v=HeXyqNouLwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry trick - a jak zrobić zniżki 60% odrazu na coś takiego

 

No jak to jak... pomyśl trochę. Podajesz w papierach jako głównego użytkownika auta osobę ze zniżką 60%... Ale nie jest On właścicielem ani współwłaścicielem więc nie powinien tracić zniżek w razi wu, polisa jest wypisana na posiadacza auta bez prawka.

 

Nie wiem jak to wygląda przy wypadku - nie skasowałem tego auta i nie mam takiego zamiaru :-) ale może jak kiedyś przestanie mi palić na połowę garów jak Tobie to spróbuję szalonych driftów przy 292 km/h :-)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.